امروز: 17 بهمن 1401 ساعت: 14:15

بنیان توسعه نیشکر بر پایه مطالعات علمی است

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر در پاسخ به آمارهای ارائه شده توسط دکتر فصیحی هرندی در رابطه با صنعت نیشکر گفت که میزان مصرف آب در واحدهای نیشکری به دلیل استفاده بهینه از منابع آبی و بازچرخانی زهاب نیشکر، نسبت به گذشته بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته است.

چرا امسال بارش‌های پاییزی در ایران دیر شروع شد؟بحران آب حل نشود تا ۲۵ سال دیگر این مناطق کشور خالی از سکنه می‌شوند

یک‌چهارم (معادل ۲۵ درصد) بارش‌های یک سال در ایران در فصل پاییز رخ می‌دهد. این در حالی است که امسال بارش‌های پاییزی در سراسر کشور زیر حد نرمال بود. حتی در استان‌هایی مانند مازندران و گیلان. از ابتدای فصل پاییز جاری تاکنون باید ۴ میلیمتر باران می‌بارید اما تا الان فقط هشت‌دهم میلیمتر باریده است.

خروج خوزستان از تنش آبی

خروج خوزستان از تنش‌آبی

استان خوزستان بویژه در 2 سال اخیر، با توجه به تغییرات آب‌وهوایی و کاهش بارندگی با ‌شرایط خشکسالی روبه‌رو بوده است که دلایل متعددی همچون عدم مدیریت درست منابع آب، رهاسازی بدون برنامه آب از سدها در دولت قبل و عدم پیش‌بینی شرایط پیش‌ رو به تبعات ناشی از تنش آبی در این استان دامن زده و مسائلی را که در چند سال گذشته شاهد آن بودیم پدید آورده است.

تصاویری ترسناک از اصفهان که مسئولین نمی‌خواهند باورش کنند/ وقتی تصمیمات هیجانی مدیران در دو دهه، ۱۸ میلیون سال تلاش طبیعت را به باد می‌دهد (فیلم)

برای اولین بار دوربین یک رسانه وارد فروچاله های هولناکی شده است که بیم آن می رود در آینده ای نه چندان دور اصفهان را ببلعند. شرایط اصفهان و مناطق اطراف آن از بحرانی ترین شرایط هم بحرانی تر شده است و تخلیه این شهر، دیگر دور از انتظار نیست. این، شاید یکی از آخرین اخطارها باشد برای نجات این شهر تاریخی ایران و مردمانش… .

آب ژرف درمان درد کمبود آب سیستان خواهد شد؟

بهره‌برداری از آب ژرف در سیستان با انتشار خبر تغییر نظر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست جدی‌تر شده است. اما مهدی فصیحی‌هرندی کارشناس سیاست‌گذاری و دیپلماسی آب، نکاتی را مطرح می‌کند که نشان می‌دهد مسئله آب ژرف هنوز با علامت سؤال بزرگی مواجه است.

ژاپن و سازه ضد سیل که مجسمه آزادی و شاتل فضایی در آن جا می شود! (+فیلم و عکس)

این پروژه به حدی بزرگ و شگفت انگیز است که خود ژاپنی ها می گویند بعید است نظیر آن حتی در این کشور تکرار شود. نابویوکی تسوچیا کارشناس مقابله با سیل در مصاحبه خود می گوید: خیلی دشوار است که بگوئیم آنچه انجام داده ایم برای حفظ جان و امنیت شهروندان کافی است.

آخرین اخبار