امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 22:00

آخرین مهلت ثبت نام محصولات باغی و جالیزی برای اخذ کدشناسه در سماک

آخرین مهلت ثبت نام محصولات باغی و جالیزی برای اخذ کدشناسه در سماک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان حفظ نباتات کشور، شرط عرضه محصولات کشاورزی به بازارهای داخلی و خارجی مورد تأیید سازمان حفظ نباتات کشور، داشتن کد شناسه (QR code) از سامانه سماک است.

در این اطلاعیه مهم بر ضرورت تسریع در ثبت نام و درخواست دریافت کد شناسه همه بهره برداران واحدهای تولیدی (باغات، مزارع و گلخانه‌ها) تاکید شده است و عدم ثبت نام به موقع در سامانه سماک با رعایت الزامات اعلام شده سبب عدم اخذ گواهی ارتقا سلامت، از آخر شهریورماه ۱۴۰۲ محصولات مذکور مورد تأیید این سازمان قرار نگرفته و داشتن شماره شناسه (QR code) سماک برای محصولات صادراتی شرط لازم بوده و در صورت نداشتن این کد از تاریخ مذکور از صادرات محصولات فاقد (QR code) سماک جلوگیری خواهد شد.

۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ آخرین مهلت ثبت نام

با توجه به اینکه مرحله داشت باغات و مصرف سموم و کودهای شیمیایی حداقل از اواسط اسفند ماه شروع می‌شود لذا بدینوسیله اعلام می‌دارد آخرین مهلت ثبت نام برای محصولات باغی (کیوی، انگور سیب، درختی، خرما، مرکبات، پسته، انار) که در سامانه بارگذاری شده است تا ۱۵ اسفند سال جاری تعیین شده است و تا این تاریخ باید قرارداد متقاضی و مسئول فنی منعقد و در سامانه بارگذاری شده باشد و بعد از این تاریخ ثبت نام در سامانه سماک برای این محصولات در سال زراعی جاری امکان پذیر نخواهد بود.

تولید کنندگان محصولات جالیزی قبل از تاریخ کشت ملزم به ثبت نام در سامانه سماک هستند.

برای محصولات جالیزی (گلخانه‌ای –زراعی) چون زمان کشت در مناطق مختلف کشور متفاوت می‌باشد متقاضیان دریافت شماره شناسه (QR code) باید قبل از کشت در سامانه سماک ثبت نام نمایند و تنها زمانی برای این محصولات کد شناسه صادر خواهد شد که حداقل دو ماه از تاریخ عقد قرارداد متقاضی و مسئول فنی گذشته باشد همه تولید کنندگان محصولات جالیزی (خیار، گوجه فرنگی، بادمجان، فلفل دلمه‌ای و کرفس) بارگذاری شده در سامانه ارتقا سلامت محصولات گیاهی بنا به زمان کشت منطقه خود بایستی طوری هماهنگی نمایند که به موقع در سامانه سماک ثبت نام و مراحل نظارت را به اتمام رساند و زمان حداقل اعلام شده را رعایت کرده باشند و در صورت عدم رعایت زمان اعلام شده صدور گواهی و شماره شناسه (QR code) سماک برای آنها امکان پذیر نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید