امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:26

آذربایجان شرقی سالانه ۱۰ هزار تن شیرخشک زیمبابوه را تأمین می کند

آذربایجان شرقی سالانه ۱۰ هزار تن شیرخشک زیمبابوه را تأمین می کند

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر فتحی در حاشیه بازدید «انکسیوس جونگو ماسوکا» وزیر شیلات، آب، اقلیم و توسعه روستایی جمهوری زیمبابوه از یک کارخانه شیر در تبریز افزود: بر اساس اعلام وزیر کشاورزی زیمبابوه، این کشور سالانه به ۹۰ هزار تن شیرخشک نیاز دارد بر اساس توافقنامه‌ای که بین ۲ کشور به امضا می‌رسد، بخشی از نیاز آنان از این استان تأمین می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران به ویژه وزارت جهادکشاورزی برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی، این استان آماده تأمین بخشی از تراکتورهای مورد نیاز زیمبابوه و لبنیات مورد نیاز به ویژه شیرخشک این کشور است.

فتحی، ادامه داد: ما نیز علاقه مند واردات شکر و ذرت از زیمبابوه هستیم و امروز در این زمینه نیز با این کشور توافقاتی انجام خواهد شد و تلاش می‌شود سالانه ۳۰۰ هزار تن ذرت و حجم قابل توجهی شکر از این کشور وارد کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید