امروز: ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۰۳:۲۹

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آذربایجان غربی و بوشهر مقصد این هفته پویش #الف-ب-ایران

به گزارش روز چهار شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، طرح‌های این پویش با سرمایه‌گذاری مجموع ۲۶۳۰ میلیارد تومان از محل منابع دولتی و خصوصی شامل سد اشنویه (چپرآباد) در استان آذربایجان غربی و هفت پروژه دیگر اعم از واحد شماره یک بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه، افزایش ظرفیت پست ۴۰۰ کیلوولت پارس عسلویه، توسعه، اصلاح و بهینه‌سازی پروژه‌های شبکه توزیع نیروی برق استان بوشهر، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ بوشهر۱، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلوولت گناوه، افزایش ظرفیت پست صنعت بوشهر در شهرک صنعتی استان و توسعه پست ۴۰۰ کیلوولت پارس عسلویه است.

مجموع سرمایه‌گذاری‌ صورت گرفته برای این طرح‌ها ۲۲۴۰ میلیارد تومان برای ساخت واحد شماره یک بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه توسط بخش خصوصی و مابقی از محل منابع دولتی برای هفت پروژه دیگر هزینه شده و این طرح‌ها در مجموع برای ۵۲۵۲ نفر اشتغالزایی داشته است.

سد اشنویه (چپرآباد) از نوع خاکی با هسته رسی است که با ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبار دولتی با اشتغالزایی برای ۸۰۰ نفر به طور مستقیم و ۲ هزار نفر دیگر به طور غیر مستقیم احداث شده است؛ این سد مخزنی به حجم کل ۴۶ میلیون متر مکعب است که برای مصارف شرب، کشاورزی و زیست محیطی با هدف تامین آب کشاورزان پایاب رودخانه «کانی‌رش» به میزان ۱۰۵۳ هکتار اجرا شده است.

واحد شماره یک بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه نیز با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر دیگر به صورت غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد خواهد کرد.

در بخش فوق توزیع و انتقال برق، عملیات افزایش ظرفیت پست ۴۰۰ کیلوولت پارس عسلویه با ۴۸ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ۱۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی دارد. این پروژه شامل یک دستگاه ترانس ۵۰۰ مگاولت آمپر ۴۰۰ کیلوولت است که به صورت سه دستگاه ترانس تک فاز توسط شرکت ایران ترانسفو زنجان طراحی شده است.

بخوانید
کمبود نهاده‌های دامی به دلیل کمبود ارز است

افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلوولت بوشهر یک و پست ۲۳۰ کیلوولت گناوه، پست صنعت بوشهر و توسعه پست ۴۰۰ کیلوولت پارس در مجموع به ارزش ۶۶ میلیارد تومان از دیگر طرح‌های بخش فوق توزیع در هفته ششم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران خواهد بود.

در بخش توزیع نیروی برق، عملیات توسعه، اصلاح و بهینه‌سازی طرح‌های شبکه توزیع استان بوشهر با ۳۲ میلیارد تومان اعتبار دولتی و ظرفیت اشتغال ۳۷ نفر به صورت مستقیم شامل ۱۱۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف و ۸۳ دستگاه پست فشار متوسط هوایی و زمینی افتتاح خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *