امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:34

آغاز حمایت‌های مالی صنایع از طرح کاشت یک میلیارد درخت

آغاز حمایت‌های مالی صنایع از طرح کاشت یک میلیارد درخت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رضا احمدی، مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: برخی صنایع با انعقاد تفاهم‌نامه و حمایت‌های مالی برای تولید نهال و تجهیز نهالستان‌ها، همکاری‌های خود را با طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آغاز کرده‌اند.

وی اظهار داشت: در استان خوزستان تعدادی از شرکت‌های نفتی و در استان آذربایجان شرقی پنج مورد از صنایع در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی از طریق حمایت‌های مالی و تولید نهال به این طرح ورود پیدا کرده‌اند.

وی به مشارکت صنایع چوب و کاغذ نیز اشاره و تصریح کرد: این صنایع پای کار هستند و نسبت به تولید و کاشت نهال قول حمایت دادند.

احمدی با بیان این که تعدادی از نهالستان‌ها برای تولید و زراعت چوب به منظور تأمین بخشی از نیاز داخل کشور توسط صنایع چوب و کاغذ مدیریت می‌شوند، گفت: این صنایع می‌توانند در تولید نهال جنگلی به این طرح کمک کنند.

وی با بیان این که این طرح بر اعتبارات دولتی تکیه ندارد، اظهار داشت: در کشور ظرفیت‌های بزرگی برای کاشت یک میلیارد درخت وجود دارد و این طرح باید کاملاً با مشارکت مردم اجرا شود.

مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت افزود: یکی از تأکیدات وزارت جهاد کشاورزی این است که اهمیت درختکاری در جذب کربن، حفاظت از آب و خاک و تغییرات اقلیمی برای صنایع مشخص شود.

وی با اشاره به این که ایران هفتمین کشور تولید کننده کربن در جهان است، اذعان داشت: ایران دارای پوشش جنگلی کمی است و بخش صنعت نیز به سرعت در حال توسعه هستند و ممکن است در آینده تولید آلاینده‌ها بر تولید اکسیژن پیشی بگیرد، از این رو ضرورت دارد که جنگل‌ها توسعه یابند.

احمدی درباره نقش NGO و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند مردم و خیرین را ترغیب به همکاری و کمک‌های مالی در تولید و کاشت نهال‌های جنگلی کنند.

وی اضافه کرد: برخی دانشگاه‌ها و بخش تحقیقات از جمله دانشگاه زابل در استان سیستان و بلوچستان برای تولید نهال پیش گام شده‌اند.

احمدی در همین حال افزود: درصدد هستیم طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت را با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید