امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:49

آمادگی تراکتورسازی ایران برای راه اندازی خط تولید در زیمباوه

آمادگی تراکتورسازی ایران برای راه اندازی خط تولید در زیمباوه

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی وحیدزاده، مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با اشاره به سابقه ۱۵ ساله صادرات تراکتورهای ایران به زیمباوه گفت: ۱۵ سال قبل بر اساس تفاهمنامه فی مابین دولت ایران و زیمباوه، صادرات و سرمایه گذاری در این کشور شروع شده و نزدیک به ۴۰۰ تراکتور ایرانی در همین راستا به این کشور صادر و در حال حاضر زمین‌های کشاورزی زیمباوه را شخم می‌زنند.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های کلان نظام به منظور توسعه روابط با کشورهای دوست تراکتورسازی نیز آمادگی کامل دارد تا نیاز زیمباوه به تراکتور را تأمین و در جهت توسعه مکانیزاسیون کشاورزی این کشور مشارکت کند.

وحیدزاده این امر را با حضور جدی سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولت زیمباوه ممکن دانست و اظهار کرد: جدیت در هیأت اعزامی از زیمباوه برای راه اندازی خط تولید و توسعه روابط، امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی یا سرمایه گذاران زیمباوه این امر عملیاتی شود.

عضو هیأت مدیره گروه صنعتی تراکتورسازی ایران ضمن یادآوری پیش بینی تولید ۳۵ هزار دستگاه انواع تراکتور از ۳۵ تا ۱۵۰ اسب بخار در کشور ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و همچنین برای افزایش ارزآوری کشور، تراکتورسازی ۱۰ درصد تولیداتش را به صادرات اختصاص داده و در حال حاضر به بیش از ۲۵ کشور علاوه بر تراکتور انواع قطعات ریخته، موتور، قطعات یدکی و… صادر می‌شود.

وی گفت: پیش بینی می‌شود رقم ارزآوری حاصل از این محل برای کشور تا پایان سال به ۴۱ میلیون دلار برسد.

وی خطوط تولید تراکتورسازی در خارج از کشور را یکی از مزیت‌های ایران دانست و گفت: تراکتورسازی به تازگی موفق به کسب استانداردهای روسیه شده که این امر امکان حضور در منطقه اوراسیا را برای تراکتورهای ایرانی فراهم آورده است.

ادامه مشارکت دوجانبه در بخش اقتصادی

وزیر کشاورزی، شیلات، آب، اقلیم و توسعه روستایی جمهوری زیمبابوه در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: در حال حاضر نیاز کشاورزان زیمباوه به تراکتور ۲۰ هزار دستگاه است که ۱۰ هزار دستگاه آن از جهت توان و نوع زمین‌های کشاورزی مورد استفاده با تولیدات تراکتورسازی مطابقت دارد و با توجه به اینکه تراکتورسازی بیش از ۲۰ هزار دستگاه تولید دارد پس درخواست می‌شود ایران در تأمین این نیاز زیمباوه همراهی کند.

انکسیوس جونگو ماسوکا با اشاره به سیاست‌های کشور متبوعش برای ارتقا سطح زندگی و رفاه مردم زیمباوه اضافه کرد: دولت زیمباوه برای تحقق این امر دو اصل آبیاری و توسعه مکانیزاسیون را در اولویت برنامه‌هایش قرار داده و این امر با مشارکت تراکتورسازی ممکن خواهد شد.

وی چرخیدن چرخ ۴۰۰ تراکتور ایرانی در مزارع زیمباوه را یادآوری و تاکید کرد: مراودات سیاسی ایران و زیمباوه بسیار مستحکم است و اگر تراکتورسازی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در زیمباوه مشارکت کند این استحکام به مراودات اقتصادی دو کشور نیز تسری خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید