امروز: ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۰۴:۰۸

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آمایش شرکت‌های تعاونی و تشکل‌های کشاورزی متناسب با قطب‌های تولید

آمایش شرکت‌های تعاونی و تشکل‌های کشاورزی متناسب با قطب‌های تولید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد با تاکید بر این موضوع در ادامه، افزود: آمایش سرزمین یعنی اینکه توزیع فضایی جمعیت و فعالیت یا همان قطب‌های کشاورزی باید با توزیع فضایی تشکل‌ها همخوانی داشته باشد؛ اما برای اینکه این اتفاق روی دهد به یک سری داده‌های پایه از استقرار قطب‌های تولیدی و تجاری خود نیاز داریم و اینکه کجا تعاونی و تشکل موجود است؛ پس وقتی اینها را یک همسان سازی کنیم، خلاء ها نمایان می‌شود.

وی در ادامه گفت: اگر بخواهیم به لحاظ تئوریکی و اجرایی این موضوع را بررسی کنیم، باید اذعان داشت که در بخش کشاورزی، مشارکت و سازماندهی کشاورزان اساس تداوم و پایداری است؛ بنابراین ایجاد نهضت مشارکت و سازماندهی کشاورزان در قالب نهادهای مشارکتی و مدنی، اساس پایداری مشارکت است.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی در ادامه تاکید کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بر حسب وظایف قانونی و ذاتی خود در طول ادوار گذشته این کار را حسب تقاضاهای موجود یا پیشنهادهایی که زیر بخش‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی داشته اند، اجرایی کرده است.

وی افزود: تاکنون یک بررسی آمایش گونه برای اینکه ببینیم آیا تطابقی میان ظرفیت‌های موجود که همانا قطب‌های تولید هستند به لحاظ محصولی با سازماندهی‌ها وجود دارد یا ندارد، تاکنون انجام نشده است. این مهم به عنوان یک استراتژی و سیاست کلی در سال ۱۳۹۹، که سال جهش تولید نام دارد، در دستور کار قرار گرفته و به معاونت توسعه تعاونی‌ها و تشکل‌ها ابلاغ شده است.

بخوانید
توقف صادرات شیرخشک ۳۰ درصد قیمت لبنیات را افزایش می دهد

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *