امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:24

اختصاص ۵۰۰میلیاردتومان تسهیلات خرید ادوات درطرح جهش تولیددیمزارها

اختصاص ۵۰۰میلیاردتومان تسهیلات خرید ادوات درطرح جهش تولیددیمزارها

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا مهاجر، معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی در رادیو اقتصاد درباره طرح جهش تولید در دیمزارها گفت: اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور در سال جاری در سطح ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار است که گندم بیشترین میزان را به خود اختصاص داده و سپس شامل محصولاتی همچون جو، حبوبات و علوفه است.

وی با بیان این که این طرح با حمایت‌های بخش‌های مختلف به خوبی پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: در این طرح هم‌اکنون بیشتر از ۹۰ درصد کشت‌های پاییزه انجام شده است و امیدواریم با بارش‌های خوب، کشت‌های بهاره نیز انجام گیرد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که برای اجرای طرح دیم‌زارها به دنبال آموزش کشاورزان هستیم، گفت: برنامه‌های آموزشی به کشاورزان در خصوص نحوه عملیات کاشت و داشت در دیمزارها است، در این راستا، مقدار زیادی بذور آغشته با کودهای مغذی در اختیار کشاورزان قرار داده‌ایم.

به گفته وی، این طرح، طرحی مشترک بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت جهاد کشاورزی است و در این راستا تاکنون حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با بهره ۴ درصد در اختیار کشاورزان برای خرید ادوات قرار گرفته است.

مهاجر ادامه داد: همچنین در این طرح برای کشت محصولات اساسی همچون گندم، جو و علوفه، کود یارانه‌ای در اختیار کشاورزان قرار داده‌ایم.

وی اضافه کرد: در رابطه با چگونگی سمپاشی بر روی سن گندم، مبارزه با بیماری‌ها و علف‌های هرز نیز وزارت جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان امام در حال آموزش کشاورزان، تشویق آنان و ترویج کشاورزی هستند.

بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی دیم بیمه شد

معاون وزیر در امور زراعت بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تعهد خود را در خصوص بیمه انجام می‌دهد و به دنبال آن هستیم که کل اراضی دیم را بیمه کنیم.

وی افزود: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم تاکنون بیمه شده است که امیدواریم این روند ادامه یابد.

به گفته مهاجر، از سوی ستاد اجرایی فرمان امام با مشارکت بانک ملی بودجه‌ای در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد تا خرید ادوات مخصوص دیمزارها که یکی از اساسی‌ترین آن عمیق‌کارها است، انجام شود

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید