امروز: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت: ۱۲:۴۳

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

اخطار به ۶ واحد آلاینده در غرب تهران / نمونه برداری از آب‌های سطحی شهریار

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از گشت و پایش ۲۳ واحد صنعتی مستقر در حوزه استحفاظی این شهرستان و همچنین اجرای اولین مرحله نمونه‌برداری از آب‌های سطحی شهرستان در این هفته خبر داد.

به گزارش ایسنا، شیدا آکار با اعلام این خبر گفت: کارشناسان و ماموران اجرایی این اداره در گشت و پایش چند روز گذشته واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی شهرستان شهریار، ۲۳ واحد را پایش کردند که از این تعداد، ۶ واحد به‌دلیل ایجاد آلودگی‌های محیط زیستی اخطاریه گرفتند.

وی اظهار کرد: نظارت و کنترل واحدها و صنایع تولیدی و خدماتی شهرستان با هدف بررسی وضعیت آلایندگی صنایع و ارائه هشدارهای لازم در چارچوب ضوابط و قوانین محیط زیست برای رفع نواقص احتمالی که به تداوم تولید و اجرای توسعه پایدار کمک می‌کند، انجام می‌شود.

آکار در ادامه از اجرای اولین مرحله نمونه‌برداری آب‌های سطحی در سطح شهرستان شهریار در سال جاری نیز خبر داد و افزود: این نمونه‌برداری‌ها در سه نقطه خادم آباد، دهشاد و نصیر آباد این شهرستان انجام می‌شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار با اشاره به اینکه مطابق ماده ۴۶ قانون توزیع عادلانه آب و آیین‌نامه جلوگیری از آلودگی آب، به منظور بررسی کیفیت آب‌های سطحی شهرستان نمونه‌برداری از این آب‌ها و بررسی تغییرات کیفیتی آن‌ها در پارامترهای شیمیایی و بیولوژیکی در دستور کار این اداره قرار گرفته‌است، اظهار کرد: این نمونه برداری‌ها به شناسایی کانون‌های آلاینده‌ای که پساب خود را به منابع آب تخلیه می‌کنند، کمک می‌کند.

بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، آکار با بیان اینکه در این نمونه برداری‌ها پارامترهای tss، COD، BOD، PH، دترجنت‌ها، کلیفرم میکروبی، کدورت و غیره نمونه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: انجام پایش و نمونه برداری دوره‌ای از این آب‌ها به منظور شناسایی و کنترل منابع مولد آلایندگی تا پایان سال ادامه دارد.

بخوانید  آخرین وضعیت بارشها در کشور تا ۵ روز آینده/بارش برف در مناطق سردسیر و مرتفع

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار