امروز: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت: ۰۹:۴۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

از کاهش دما در نیمه شمالی تا خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که از روز جمعه تا یکشنبه ( ۷ تا ۹ تیر) کاهش نسبی دما در برخی مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود، گفت: در نوار شرقی کشور وزش باد شدید سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز و فردا (۴و۵ تیر) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است و در نوار شمالی روند افزایش دما و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: از روز جمعه تا یکشنبه (۶ تا ۸ تیر) با گذر متناوب امواج تراز میانی جو و نفوذ جریان‌های خنک شمالی به سواحل دریای خزر در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی، وزش باد، کاهش نسبی دما و بارش باران و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با اشاره به این که طی پنج روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور تداوم دارد و وزش باد و خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در منطقه زابل دور از انتظار نیست، اظهارکرد: روزهای جمعه و شنبه (۶ و ۷تیر) در شمال غرب و سواحل شمالی کشور و روزهای شنبه و یکشنبه (۷ و۸ تیر) در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق کاهش نسبی دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی دریای خزر از اواخر فردا تا روز شنبه (۵ تا ۷ تیر) مواج پیش‌بینی می‌شود.

بخوانید  رکورد برداشت نیشکر در کشت وصنعت‌های هفتگانه خوزستان شکسته شد

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۵ تیر) صاف گاهی وزش باد و در اواخر وقت افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۶ تیر) نیز صاف در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار