امروز: ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت: ۰۴:۱۲

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

استقبال وزیر نیرو از سخنان امام جمعه شیراز درباره شایسته‌گزینی

رضا اردکانیان وزیر نیرو در این نامه که متن آن دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، ضمن تقدیر از آیت‌الله لطف‌الله دژکام برای قدردانی از تلاش‌های کارکنان صنعت آب و برق در پویش «هرهفته‌الف‌ـ‌ب‌ـ‌ایران»، عنوان کرد: پویش «هرهفته الف‌ـ‌ب‌ـ‌ایران» با هدف تبیین و به منصه ظهور رساندن این معنا که آبادانی کشور در هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود و تحریم‌های ظالمانه و تنگناهای مالی، مانعی پیش‌روی ساختن ایران اسلامی نیست، طراحی شده و بر اثر آن، طی شش‌ماهه دوم سال گذشته، ۲۲۷ پروژه بزرگ و مهم صنعت آب و برق در اقصی نقاط ۳۱ استان کشور با اعتباری افزون بر ۳۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

در ادامه این نامه آمده است: با تداوم حرکت جهادی سال گذشته و در راستای ایفای نقش موثر در تحقق خط‌مشی تعیین‌شده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در قالب تعیین عنوان سال‌جاری به نام جهش تولید، پویش سال ۹۹ ساخت و سازها و سازوکارها سازماندهی شده و در قالب این پویش بالغ بر ۲۵۰ پروژه در ۳۱ استان کشور با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد شد که طبعاً حمایت‌ها و توجه جنابعالی و سایر نمایندگان محترم ولی‌فقیه در استان‌ها و ائمه‌جمعه در حصول نتیجه هر چه مطلوب‌تر پویش راهگشا خواهد بود.

وزیر نیرو، در این نامه با اشاره به تاکید امام جمعه شیراز مبنی بر شایسته‌گزینی و انتصاب افراد متعهد و متخصص در مواضع خدمت در وزارت نیرو، عنوان کرده است: این موضوع نشان از درایت جنابعالی و توجه وافر به مسائل استان و عزم جدی برای بهبود شرایط تولید دارد که شایسته تقدیر است. در این خصوص نیز به استحضار می‌رساند تاکنون بالغ بر ۹۰ نفر از مدیران صنعت آب و برق در سطوح مختلف اعم از معاون وزیر، مدیران‌کل و مدیران عامل از طریق فراخوان عمومی انتخاب و منصوب شده‌اند.

همچنین در ادامه این نوشتار آمده است: در بخش تولید برق، موفقیت‌ها و دستاوردهای صنعت برق در کنار همراهی مردم شریف ایران اسلامی با رعایت الگوی مصرف، همگی نشان از اهتمام جدی وزارت نیرو به موضوع تولید انرژی برق به عنوان رکن اساسی رشد و بالندگی بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی کشور در راستای نیل به هدف عالی جهش تولید دارد.

اردکانیان در بخش دیگری از این نامه بیان کرده است: نگاه مشفقانه و مدبرانه جنابعالی به مسائل وزارت نیرو در استان پهناور فارس، در ایجاد انگیزه و امید هرچه بیشتر برای خدمتگزاران مردم فهیم استان نقش بسزایی داشته و راهگشای امور خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس امام جمعه شیراز، روز بیست ‌و دوم اردیبهشت‌ماه ۹۹ در دیدار با مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس اظهار کرده بود: عدالت و انصاف این است که کار تخصصی را به دست متخصص دهیم، اینکه فردی در اداره‌ای به کاری که تخصص ندارد مشغول شود، درست نیست؛ زیرا مانع از شایسته‌سالاری و ایجاد فضای رقابتی می‌شود.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در این دیدار با بیان این که "هم اکنون در فضای سیاسی کشور رقابت‌های ناسالمی وجود دارد" افزود:‌ دریافت حقوق از سوی فردی که براساس سفارش مشغول به کار شده است حرام است.
وی، همچنین با بیان اینکه هنگامی که ۲ شخص توانمند برای برای یک کار وجود دارند، اختیار با مدیر است، گفته بود: این بدان معنا نیست که فرد متخصص را کنار بگذاریم و شخصی را که ناوارد است اما نفوذ و سفارش دارد برسرکار آوریم، متاسفانه این مشکلات در نظام اداری ما وجود دارد و مختص یک ارگان خاص نیست.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *