امروز: ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۱۹:۲۶

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

افزایش نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی در مسیر کیش

پروازها به مقصد جزیره کیش از تهران و سه استان دیگر که به دلیل شیووع کرونا حدود دوماه بود لغو شده بود، از فردا مجددا از سرگرفته می‌شود و سایر شرکت های هواپیمایی می‌توانند برای این مسافر بلیت بفروشند.

اسفند ماه سال گذشته با توجه به مصوبه فوق‌العاده شورای سلامت جزیره کیش مبنی بر جلوگیری از شیوع بیش از حد ویروس کرونا، شرکت هواپیمایی کیش موظف شد پروازهای تهران – جزیره کیش، اصفهان – جزیره کیش، شیراز – جزیره کیش، مشهد – جزیره کیش و بندرعباس – جزیره کیش را باطل کرده و امکان سفر هیچگونه مسافری به جزیره کیش مجاز نبود.

اکنون و با رفع محدودیت سفرها در مسیرهای منتهی به جزیره کیش، نرخ بلیت شرکت هواپیمایی ایرتور برای فردا از مبدا تهران مبلغ ۵۵۰ هزار تومان است و پرواز اکونومی کیش ایر در مسیر تهران به کیش درهمین روز تا ۶۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

هواپیمایی زاگرس نیز فردا پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت مسافران تهران به کیش را با بلیت حدود ۶۰۰ هزار تومانی جابجا می‌کند.

هواپیمایی فلای پرشیا نیز برای فردا مسافران شیرازی را با قیمت بلیت ۳۸۵ هزار تومان به کیش می‌رساند و پرواز از همین مسیر در روز جمعه با هواپیمایی کیش‌ایر حدود ۱۰۰ هزار تومان گران تر و به مبلغ ۴۶۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بلیت هواپیما در مسیر اصفهان به کیش نیز از سوی هواپیمایی کیش‌ایر در روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۶۳۸ هزار تومان به فروش می‌رود.

بر اساس قیمتی که در نرخ نامه بلیت پروازهای داخلی در شهریور ماه سال گذشته صادر شد نرخ بلیت تهران به کیش در دامنه قیمتی ۲۵۲ تا ۹۵۸ هزار تومان تعیین شد و همزمان با افزایش تقاضا قیمت بلیت در این مسیر تا یک میلیون تومان افزایش می یافت. اما شییوع کرونا قیمت بلیت های تهران به کیش را در دامنه قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بسته به کلاس و ساعت پرواز حفظ کرده بود و حتی در فروردین امسال پیدا کردن بلیت ۱۰۰ هزار تومانی نیز برای سفر به کیش ناممکن نبود.

قرار است رفع محدودیت سفر به کیش با تشدید اقدامات پیشگیرانه و بر اساس دستورالعمل و پروتکل‌های وزارت بهداشت انجام می‌شود و پیش بینی می شود افزایش تقاضای سفر در این مسیر نرخ ها را مجددا به سقف قیمت ها نزدیک کند.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *