امروز: ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۰۳:۰۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ایران و صربستان بر گسترش همکاری‌های حمل‌ونقلی تاکید کردند

«زورانا میخایلوویچ» روز پنجشنبه در دیدار «رشید حسن پور» بابیان اینکه روابط دو کشور بیش از پیش ارتقا یافته بر گسترش همکاری‌های ایران و صربستان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

میخایلوویچ همچنین ضمن قدردانی از موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی و حق حاکمیت ملی صربستان اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر دیدار روسای جمهوری دو کشور محقق شود.

وی به تسهیل همکاری‌ها در زمینه حمل‌ونقل هوایی و جاده‌ای و همکاری شرکت‌های ساختمانی دو کشور اشاره کرد و گفت، با این وجود روابط صربستان و ایران می تواند از رونق بیشتری برخوردار شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه در ایران روند تایید موافقت‌نامه حمل و نقل هوایی میان دو کشور در جریان است، افزود: این موافقت‌نامه امری مهم برای توسعه گردشگری و همچنین همکاری در زمینه کشاورزی و اقتصادی است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز ضمن تبیین اهمیت مکالمه تلفنی اخیر دکتر «حسن روحانی» رییس جمهوری کشورمان با «آلکساندر ووچیچ» رییس جمهوری صربستان بر استقلال عمل دو کشور در عرصه سیاست خارجی و اراده مصمم و قوی برای پیشبرد روابط دو جانبه تاکید کرد.

حسن پور همچنین در این دیدار آمادگی کشورمان را برای تقویت همکاری‌ها در حوزه‌هایی همچون کشاورزی، صنایع غذایی، آموزش، فناوری اطلاعات، گردشگری، معادن و ساختمان اعلام کرد.

وی در ادامه بر ضرورت تسهیل صدور روادید و همچنین برقراری پرواز مستقیم میان پایتخت‌های دو کشور برای گسترش روابط مردم – مردم و تبادل گردشگران تاکید کرد.

با توجه به فعالیت خانم میخایلوویچ در حوزه زنان، دو طرف در این نشست همچنین بر لزوم توسعه همکاری‌ها در امور زنان و خانواده تاکید کردند.

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید  نخستین محموله گاز بیو دی اکسید کربن خوزستان به عراق صادر شد
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار