امروز: ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۱۱:۰۷

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

برخورد با صید ترال غیرمجاز توسط لنج‌های سنتی

برخورد با صید ترال غیرمجاز توسط لنج‌های سنتی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، پرویز محبی در رابطه با صید ترال در خلیج فارس و دریای عمان اظهار کرد: در حال حاضر مشکل ما صید غیرمجاز لنج‌های سنتی است که مجوز صید ترال ندارند و در برخی استان‌ها به دلیل اینکه یگان حفاظت از بنادر ما حضور فعالی در صیدگاه‌های دور دست از ساحل ندارند، این لنج‌ها مبادرت به صید ترال می‌کنند.

محبی تصریح کرد: این شناورهای لنجی مجوز کار با تور گوشتی را دارند اما در دریا تور گوشتی را کنار گذاشته و با تور ترال صید می‌کنند.

وی افزود: دو عدد از این شناورها هفته گذشته توسط دریابانی توقیف شد که با رایزنی‌هایی که انجام شد، دادگاه جریمه سنگینی برای آن‌ها تعیین کرد و امیدواریم تداوم این برخوردها باعث شود بتوانیم با این تخلفات مقابله کنیم.

محبی خاطرنشان کرد: کشتی ترال تنها برای فانوس ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ما نظارت کامل را بر روی این کشتی‌ها داریم و اجازه نمی‌دهیم تخلفی در این بخش صورت گیرد.

معاون صید و صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به اقدامات انجام شده برای رسیدگی به تخلفات صیادی اذعان کرد: علاوه بر برخورد دستگاه قضا و محیط‌زیست ما هم در کمیسیون تخلفات صیادی به شدت با این صیادان برخورد خواهیم کرد و محدودیتی برای صید این افراد قائل می‌شویم.

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید  بهره‌برداری از خط تولید روکش تخته صنعتی MDF در خوزستان
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار