امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:20

برنامه دولت برای کنترل بازار گوشت چیست؟

برنامه دولت برای کنترل بازار گوشت چیست؟

به گزارش خبرنگار مهر، نیمه دوم سال ۱۴۰۱ بازار گوشت مرغ با کمترین نوسان قمیتی تأمین بود. پیش بینی می‌شود با توجه به مازاد تولید کشور و ذخیره سازی انجام شده در سردخانه‌ها گوشت مرغ تا پایان سال، کمتر از نرخ مصوب دولت (۶۳ هزار تومان) عرضه شود.

آیا قیمت گوشت به ویژه گوشت مرغ سال آینده روند افزایشی خواهد داشت؟ دولت در بودجه ۱۴۰۲ از محل درآمد واردات گوشت مبلغ ۳۰۰ هزار میلیون ریال معادل ۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته است. این عدد نسبت به درآمد دولت در بودجه ۱۴۰۱ تغییری ندارد.

در جزئیات درآمدی دولت از محل واردات گوشت آمده به ازای هر کیلو گوشت قرمز ۲,۷۵۰ ریال و گوشت مرغ ۱,۱۰۰ ریال عوارض کسب می‌شود.

گفتنی است عوارض واردات دام سنگین ۴۰۰۰۰ ریال، دام سبک و طیور به ترتیب ۵,۰۰۰ ریال و ۲۰۰ ریال تعیین شده است در حالی که در بودجه ۱۴۰۱ ردیفی برای این اقلام در نظر گرفته نشده بود.

حال باید دید آیا سال آینده بازار گوشت مرغ مانند امسال با کمترین تنش قیمتی ساماندهی لازم را خواهد داشت؟

در ادامه تصویر جدول‌های مربوطه قابل مشاهده است (نرخ تعرفه‌ها به ریال است).


منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید