امروز: ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۰۲:۵۹

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تاثیر شکوفایی استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی بر افزایش بهره‌وری

تاثیر شکوفایی استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی بر افزایش بهره‌وری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در نشست با نمایندگان انجمن استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی بر اهمیت نقش استارت‌آپ‌ها تاکید و اظهار کرد: ما می‌خواهیم با استفاده از امکانات سازمانی و حمایت‌های دولتی، زمینه رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و حمایت از جوانان فعال این حوزه را فراهم کنیم.

وی گفت: شکوفایی این استارت‌آپ‌ها می‌تواند بر افزایش صادرات و نیز افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی در حوزه کشاورزی مؤثر باشد.

خاوازی تصریح کرد: ما معتقدیم استارت‌آپ‌ها دارای خلاقیت، قدرت ایده پردازی و جسارت هستند و رونق آنها باعث رونق اقتصادی در حوزه کشاورزی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی هر حمایتی برای توسعه استارت‌آپ‌ها نیاز باشد با علم به نقش تعیین کننده آنها، آماده همکاری است.

خاوازی با اشاره به اینکه انجمن صنفی را محرم مباحث کلان کشاورزی و مدیریت این حوزه می دانم، بیان کرد: همچنین امکانات آموزشی و مراکز آموزشی وزارتخانه در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌گیرد و در معرفی فعالین آنها تلاش می‌کنیم تا این جریان بالقوه، همچنان رشد کند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه آمادگی این وزارت را برای ایجاد شهرک استارتاپ‌ها اعلام کرد.

در این جلسه، تعدادی از نمایندگان و اعضای انجمن استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی به بیان راهکارها و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها، بهره گیری از ظرفیت‌های ترویجی و پژوهشی، حمایت از استیفای حقوق شرکت‌ها، معرفی برندهای استارتاپی در رسانه‌ها، اصلاح نظام واسطه‌ها، تسهیل صادرات از طریق استارتآپ‌ها و تسهیل صدور مجوزها بخشی از نظرات نمایندگان انجمن استارتاپی بود.

بخوانید
تداوم کاهش تولید روغن نباتی با وجود گران‌فروشی

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار