امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 22:01

تخم‌مرغ مورد نیاز ایام نوروز تامین است

تخم‌مرغ مورد نیاز ایام نوروز تامین است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران، حمیدرضا کاشانی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار درباره وضعیت بازار تخم مرغ گفت: طبق برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی، سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن از این محصول تولید و به بازار داخلی عرضه می‌شود.

وی اظهار داشت: هرچند ماهانه میزان اندکی از این محصول صادر می‌شود، اما تخم مرغ مورد نیاز کشور تأمین است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اکنون هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی بین ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان خریداری می‌شود، این درحالی است که نرخ مصوب این محصول ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان درب واحدهای تولیدی و برای مصرف‌کنندگان نیز ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شده است.

کاشانی اضافه‌کرد: بر این اساس تولیدکنندگان روی هر کیلوگرم تولید بین سه‌هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان و روی هر شانه ۳۰ تایی نزدیک به هشت هزار تومان ضرر می‌دهند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار میهن گفت: قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی درب واحدهای تولیدی ۷۹ هزار تومان باید به فروش برسد، در حالی که ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ یعنی تولیدکنندگان هر شانه تخم مرغ را ۲۰ درصد زیرقیمت مصوب به فروش می‌رسانند که ضرر هنگفتی را در پی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید