امروز: ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت: ۰۳:۵۴

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تسهیل و شفاف‌سازی صدور معافیت حقوق گمرکی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرپرست معاونت امور صنایع این وزارتخانه امروز (چهارشنبه) در نشست مشترک با "مهرداد جمال ارونقی" معاون فنی و امور گمرکی گمرک، از اتخاذ تدابیری برای ترغیب سرمایه گذاران به حضور در عرصه های صنعتی خبر داد.

وی گفت: طی توافق با گمرک فرایند ورود تجهیزات خطوط تولید، تسهیل و معافیت هایی برای صنعتگرانی که برای توسعه سرمایه گذاری در بخش صنعت نیازمند واردات ماشین آلات وتجهیزات صنعتی هستند، در نظر گرفته شد.

"مهدی صادقی نیارکی"، تحقق جهش تولید را مستلزم بهبود مستمر فضای کسب وکار و کاهش بروکراسی اداری برشمرد و افزود: با توافق انجام شده بین وزارت صنعت و گمرک، علاوه بر جلوگیری از سردرگمی واحدهای تولیدی، مراحل صدور مجوزهای معافیت از پرداخت حقوق ورودی نیز شفاف سازی شد.

وی، معافیت حقوق گمرکی را در کاهش هزینه سرمایه گذاری صنعتی و ترغیب تولیدکنندگان به عرصه تولید موثر برشمرد و ادامه داد: تکمیل خطوط تولید نیازمند تجهیزات و ماشین آلات صنعتی است و تسهیل این فرآیند، شرایط رابرای تسریع در تکمیل خطوط تولید و افزایش اشتغالزایی فراهم می کند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت در ادامه با اشاره به توافق انجام شده با گمرک، توضیح داد: ماشین آلات خط تولید، تجهیزات اصلی و جانبی خط تولید، انواع قالب، ابزار آلات مخصوص و ملزومات سرمایه ای خط تولید با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز گمرک مشمول معافیت از پرداخت حقوق ورودی موضوع بند (غ) ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی هستند.

به گزارش ایرنا، علاوه بر معافیت های ذکر شده در جدول تعرفه گمرکی، ضمیمه آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و معافیت های دیگری که به موجب قوانین، تصویب نامه ها، موافقتنامه ها و قراردادهای مصوب مجلس شورای اسلامی برقرار شده، برخی موارد نیز از پرداخت حقوق ورودی معاف هستند که مطابق بند (غ) ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی، واردات ماشین آلات خط تولید به تشخیص وزارت صنعت توسط واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی مجاز را شامل می شود.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *