امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:43

تعامل محققان ایران و چین برای انجام پروژه‌های مشترک بخش کشاورزی

اختصاص ۱۴میلیارد تومان برای توسعه سامانه‌های آبیاری گلپایگان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی که در سفر ریاست جمهوری به کشور چین، وی را همراهی می‌کند، با پروفسور کنگ مینگ وو رئیس آکادمی علوم کشاورزی چین دیدار کرد.

در این دیدار، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش تعداد دانشجویان چینی در ایران برای تحصیل در زمینه کشاورزی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مهمترین اصل در تولید محصولات کشاورزی رسیدن نتیجه تحقیقات علمی به مزرعه است، افزود: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایران دانشمندان بسیاری دارد که یافته‌های علمی آنها باید برای کشاورزان ساده‌سازی و ترجمه شود تا این یافته‌ها در مزرعه عملیاتی شود البته مروجان در مزارع به کشاورزان کمک می‌کنند.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر تعریف پروژه‌های مشترک بین دو کشور در بخش کشاورزی برای تعامل بیشتر محققان ایران و چین گفت: این پروژه‌ها می‌تواند در زمینه تولید برنج در آب شور، اصلاح نژاد و تغذیه برای تولید دام صنعتی و اصلاح بذور باشد.

دانش آکادمی علوم کشاورزی به کشاورزان چینی منتقل می‌شود

در ادامه این دیدار، «کنگ مینگ وو» رئیس آکادمی علوم کشاورزی کشور چین اظهار کرد: دانش تولید شده در آکادمی علوم کشاورزی به وزارت کشاورزی چین منتقل می‌شود، ما دانش آکادمی را به مراکز تحقیقاتی ارسال و به وسیله آنها در اختیار کشاورزان قرار می‌دهیم.

وی افزود: ما هم در مرحله کسب دانش کشاورزی هستیم تا بتوانیم راه‌هایی برای رساندن تحقیقات به کشاورزان بیابیم.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید