امروز: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت: ۰۹:۵۶

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تمدید مهلت دریافت تسهیلات کرونایی برخی مشاغل تا نیمه اسفندماه

تمدید مهلت دریافت تسهیلات کرونایی برخی مشاغل تا نیمه اسفندماه

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، «محمد نهاوندیان» اظهارداشت: درباره آخرین تصمیمات اقتصادی ستاد مقابله با کرونا گفت: اقداماتی برای کاهش آسیب اقتصادی کرونا در دو قسمت انجام شد که در بخش اول اعتباراتی برای پرداخت مستقیم در نظر گرفته شد.

وی افزود: در مرحله دوم تسهیلات بنگاه محور به حوزه های صاحب اولویت داده شد.

نهاوندیان اضافه کرد: تسهیلاتی در حوزه فرهنگ به مراکز نمایشی، سینمایی، ناشران و تولیدکنندگان رسانه ای با تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به گردشگری به عنوان بخش دیگر آسیب‌دیده از کرونا تصریح کرد: این بخش علاوه بر نوروز ۹۹، در نوروز ۹۸ هم به خاطر سیلاب‌های مناطق مختلف کشور نتوانست درآمدی کسب کند، از این رو تسهیلاتی با تشخیص وزارت میراث گردشگری ارائه شد.

نهاوندیان از ورزش به عنوان بخش دیگری یاد کرد که تسهیلات اقتصادی دوران کرونا به آن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه بخشی از ارائه این تسهیلات انجام شده است، تاکید کرد: موعد مراجعه برخی بنگاه‌ها به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات تا پایان دی و تا پایان بهمن ماه بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: با توجه به اینکه هنوز همه منابع جذب نشده و به خاطر محدودیت های ترددی در دی ماه، فرصت مراجعه این سه بخش به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات تا نیمه اسفند تمدید شد.

به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این اعلام کرد که ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع وام ۱۲ درصد به تمام واحدهایی که در دوران کرونا آسیب دیده بودند اختصاص پیدا کرد.

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید  ثبات قیمت‌ها در بازار خودرو با کاهش تقاضای کاذب
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار