امروز: 17 بهمن 1401 ساعت: 14:10

دنیای شگفت انگیز کاکتوس‌ها

در كشور ما ايران تا 30 ـ 40 سال اخير گياهان اين گروه چندان مورد توجه نبود ولی اخيرأ همگام با مردم جهان، دوستداران و خواستاران بسياری برای اين گياهان در كشور ما بوجود آمده و بر تعداد جمع آوری كنندگان و پرورش دهندگان اين گياهان افزوده شده است.

فرش قرمز مشکلات پیش روی گوجه کاران جنوب سیستان و بلوچستان

جنوب سیستان و بلوچستان به‌واسطه برخورداری از آب‌وهوای چهارفصل پتانسیل قابل‌توجهی برای کشت محصولات به‌ویژه محصولات خارج از فصل دارد اما متأسفانه مشکلاتی از قبیل کرایه حمل‌ونقل و نبود بازارهای صادراتی و غفلت از خرید تضمینی و یا نبود صنایع تبدیلی همه‌ساله و به اشکال مختلف دسترنج کشاورزان این منطقه را تضییع می کند.

الگوی کشت از شهریور اجرا می شود / درست نیست کشاورزان هر چیزی را هر جایی دوست دارند بکارند

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت:‌ حذف ارز دولتی به نفع تولید کشاورزی است اما درباره قیمت بازار باید سایر مؤلفه‌های اقتصادی را در نظر گرفت. به گزارش عصر کشاورزی به نقل از فارس، جواد وفابخش در نشست خبری در

بر زمین ماندن 45 هزار تن گوجه در گتوند

کمبود خریدار برای گوجه‌فرنگی گتوند سبب شده است این محصول با قیمتی بسیار کم از کشاورزان خریداری شود. به گفته کشاورزان اکنون گوجه درجه یک را کارخانه‌داران از کشاورز به قیمت هر کیلوگرم 300 تومان می‌خرند. این درحالی است که در سال زراعی گذشته یک‌هزار ‌هکتار از اراضی شهرستان گتوند زیرکشت گوجه رفته بود و ۴۵ هزار تن از محصول تولید شده که اکنون بر روی زمین مانده است.

افزایش یک‌هزار درصدی قیمت محصول از مزرعه تا بازار

این‌که قیمت محصولات کشاورزی در مزرعه با بازار تفاوت فاحشی دارد، نشانه سایه سنگین و پر رنگ دلالان است که به اعتقاد کارشناسان دلیل آن بازار سنتی و عدم استفاده از اپلیکیشن و استارتاپ‌ها  برای کمک به بخش کشاورزی است.

3 میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی با توسعه کشت دانه‌های روغنی

تولید دانه‌های روغنی نقش به‌سزایی در صرفه‌جویی ارزی، تسریع روند توسعه اقتصادی، امنیت و استقلال غذایی کشور ایفا می‌کند. وابستگی بیش از 84 درصدی به خارج از کشور در تأمین دانه‌های روغنی اهمیت کشت این دانه‌ها را در اجرای سیاست‌های

۷۰ درصد مجوزهای ساخت گلخانه‌های فارس، پشت سد وثیقه بانکی

توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از روش‌های رونق و به‌تعبیری ستون فقرات جهش تولید بخش کشاورزی فارس دانسته می‌شود، اما افزون بر مشکلات معمول، پرداخت تسهیلات بانکی و سخت‌گیری برای تأمین وثیقه، گلایه‌های فعالان این نوع کشت را به‌دنبال داشته و

استان خوزستان به صورت رسمی به جمع استان‌های دارای مجوز کشت برنج پیوست

سازمان آب و برق خوزستان از زمان تصویب مصوبه ممنوعیت کشت برنج با ارسال مکاتبات و ارائه گزارشات فنی لازم بمنظور ایجاد نگاه ویژه به بحث تخصیص آب به بخش کشاورزی و کشت محصول استراتژیک برنج که در رفاه و معیشت کشاورزان نقش عمده ای دارد، سعی نموده که در هماهنگی و همراهی با سیاست‌های استاندار شرایط را برای تصویب مصوبه و تبصره جدید فراهم کند.

کشت خارج از برنامه ابلاغی عامل اصلی افت قیمت پیاز

مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش تولید پیاز خارج از برنامه و عدم رعایت الگوی کشت بویژه در منطقه جنوب استان کرمان عامل اصلی افت قیمت پیاز است اما با این حال هیچگونه دفن محصول در کشور صورت نگرفته است.

آخرین اخبار