امروز: ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۱۸:۰۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

جزئیات تحریم آمریکا علیه خط لوله نورداستریم۲

نشریه بیلد آلمان امروز (شنبه) به نقل از منابع آگاه گزارش داد طرح تحریمی دو سناتور آمریکایی برای متوقف کردن اجرای پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ از طریق دریای بالتیک ارائه شده است.

براین اساس هیچ کشتی که در این طرح مشارکت داشته باشد، حق ورود به آبهای آمریکا را نخواهد داشت و دارایی های تمامی شرکت های سهیم در نورد استریم ۲ در آمریکا بلوکه می شود. این در حالی است که اکثریت سناتورهای آمریکا اعم از جمهوریخواه و دموکرات با اجرای طرح نورد استریم ۲ مخالفت کرده اند.

پیش از این دولت آلمان با انتقاد از رویکرد مخرب دولت «دونالد ترامپ» در خصوص پروژه های انرژی در اروپا، تهدیدهای آمریکا علیه نورد استریم ۲ را محکوم کرده است.

سال گذشته به دنبال فشارهای آمریکا یک شرکت هلندی-سوئیسی از این پروژه خارج شد اما از آن زمان تاکنون شرکت جایگزین روسی توانسته است ۱۶۰ کیلومتر از لوله گذاری را اجرایی کند.

نورد استریم ۲ دومین خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا به شمار می رود که با مخالفت شدید آمریکا مواجه است. واشنگتن در حالی مدعی است اروپا با این کار بیش از پیش به روسیه وابسته می شود که در نظر دارد گاز خود را به اروپایی ها بفروشد.

شرکت دولتی روسیه گازپروم در پشت پروژه خط لوله قرار دارد که نیمی از کل هزینههای برنامه ریزی شده ۹.۵ میلیارد یورویی آن را تأمین می کند. نیمی دیگر نیز توسط پنج شرکت انرژی اروپا از جمله وینترشال دئا، OMV، یونیپر، رویال داچ شل و انجی تأمین می شود.

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید
کم‌رنگ‌شدن امیدها برای کاهش قیمت ادوات کشاورزی با گذر دلار از پله 23 هزار تومان
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *