امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:27

جزئیات تورم خوراکی ها در دی ماه؛ گوشت قرمز ۱۵ درصد گران شد

جزئیات تورم خوراکی ها در دی ماه؛ گوشت قرمز ۱۵ درصد گران شد

به گزارش خبرگزاری مهر، متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری کشور برای دی ماه سال ١٤٠١ از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد.

نان و غلات:

در این گروه، اقلام “برنج خارجی درجه‌یک” با ۳.۸ درصد و “رشته آش‌” با ۲.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام “گوشت گوسفند” با ۱۵.۳ درصد، “ماهی قزل‌آلا” با ۷.۹ درصد و “گوشت گاو یا گوساله” با ۷ درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم “مرغ ماشینی” با ۲.۷ درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “شیر خشک” با ۳.۵ درصد و “تخم‌مرغ ماشینی” با ۳.۱ درصد است. بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به “روغن مایع” با ١.٤ درصد بوده است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “هندوانه” با ۲۵.۵ درصد، “موز” با ۲۱.۲ درصد و “انار” با ۱۳ درصد است. در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “پرتقال” با ۵.۸ درصد بوده است.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “پیاز” با ۴۳.۹ درصد، “بادمجان” با ۲۹.۵ درصد و “کدو سبز” با ۱۶.۳ درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “چای خارجی بسته‌ای” و “نوشابه گازدار” با ۳.۱ درصد است.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید