امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:12

حفاظت از اراضی و انفال مردمی شود/ تغییر کاربری تهدید جدی

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ اکبر امینی ظهر سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به وابستگی و در هم تنیدگی امنیت غذایی با امنیت ملی کشور، اظهار کرد: خدشه دار شدن امنیت غذایی به امنیت ملی لطمه وارد می‌کند.

وی با تاکید بر اقناع سازی مشارکت مردمی در حفظ اراضی کشاورزی و انفال، افزود: حفاظت از اراضی و انفال باید به سمت مردم محوری سوق پیدا کند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه حفط اراضی کشاورزی صرفاً وظیفه جهاد نیست، گفت: مردم و سایر دستگاه‌ها هم باید در راستای حفط اراضی کشاورزی سهم مشارکتی داشته باشند.

امینی با بیان اینکه هر هکتار زمین غذای ۲۲ نفر را تامین می‌کند، اضافه کرد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی تهدید جدی امنیت غذایی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه فرهنگ تغییر کاربری اراضی کشاورزی در برخی نقاط نهادینه شده است، افزود: وجود برخی خلاهای قانونی در حوزه تغییر کاربری‌ها محسوس است و سبب ایجاد مشکلات فراوان شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه در کشور ما به زمین کالای سرمایه‌ای نگاه می‌شود، گفت: دنیا به زمین کالای تولیدی نگاه می‌کند و سرمایه گذاری روی زمین تولیدمحوز است.

امینی ادامه داد: افزایش اعتماد عمومی، کاهش هزینه‌ها و قانونمندی در اجرای ماموریت‌ها در حفط اراضی کشاورزی اهمیت دارد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه محوری راه برون رفت از روزمرگی است، افزود: برای حفط اراضی کشاورزی باید برنامه محور عمل کرد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور، پیشگیری را اولویت حفط اراضی کشاورزی و انفال برشمرد و بیان کرد: با متخلفان عرصه تغییر کاربری‌ها و حفظ اراضی کشاورزی برخورد قاطع صورت گیرد.

امینی ادامه داد: مشارکت همه دستگاه‌های هم سو در حفظ اراضی کشاورزی و انفال اهمیت ویژه ای دارد.

گفتنی است، در این مراسم ضمن تقدیر سرهنگ موسی ژاد، سرهنگ رضا وارسته به عنوان فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی جهاد کشاورزی استان گیلان معرفی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید