امروز: ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۰۵:۲۴

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

راه‌اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران

راه‌اندازی سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین زینلی با اشاره به اهداف و برنامه‌های مرتبط با توسعه بازار بخش گیاهان دارویی و فرآورده‌های آن گفت: به منظور بهسازی فرآیند توزیع و فروش تولیدات گیاهی در سطح کشور و بین الملل، توسعه بازار و ارتقا جایگاه برندهای ایرانی تفاهم نامه‌ای بین مجری طرح ملی گیاهان دارویی و شرکت کشاورزی و دامپروری توسعه کشت و دام پارسیان منعقد شده است.

وی افزود: این مهم به منظور گسترش سهم سبد مصرفی خانوارهای ایرانی از محصولات سلامت محور مرتبط با گیاهان دارویی انجام شده است.

زینلی ادامه داد: توسعه بسترهای مرتبط با راه اندازی بازار مجازی گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی و افزایش سهم بازار محصولات و فرآورده‌های تولید داخل در بازارهای داخلی و بین‌المللی با راه اندازی "سامانه جامع بازار گیاهان دارویی ایران" که از نتایج اجرای این تفاهم نامه است، محقق خواهد شد.

توسعه کشت قراردادی با همکاری اتکا

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از تشکیل کارگروه مشترک توسعه تولید گیاهان دارویی با مشارکت دفتر طرح ملی گیاهان دارویی و هلدینگ مزارع نوین ایرانیان سازمان اتکا خبر داد و گفت: این کارگروه به منظور اجرایی‌سازی برنامه‌های توسعه کشت قراردادی و جهت استفاده از ظرفیت‌های مجموعه‌های بزرگ داخلی در توسعه صنعت گیاهان دارویی تشکیل خواهد شد.

مجری طرح گیاهان دارویی با تاکید بر اینکه از اهم برنامه‌های این کارگروه تولید گونه‌های بومی گیاهان دارویی به صورت گسترده در اراضی زراعی سازمان اتکا است، یادآور شد: استفاده از ظرفیت‌های فروشگاهی سازمان اتکا جهت توسعه فرهنگ مصرف گیاهان دارویی و عرضه مستقیم تولیدات داخلی به زودی اجرایی خواهد شد.

بخوانید  بهره‌برداری از خط تولید روکش تخته صنعتی MDF در خوزستان

زینلی تصریح کرد: زمینه‌های سرمایه‌گذاری جهت انتقال ماشین‌آلات و فنآوری های نو در حوزه گیاهان دارویی به داخل کشور نیز بررسی شده و برنامه‌های اجرایی آن در حال تدوین است.

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار