امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 22:11

رتبه نخست ایران در حوزه صید و صیادی در غرب آسیا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما، سید حسین حسینی در زاهدان اظهارداشت: ایران در حوزه صید و صیادی در غرب آسیا در بین ۳۲ کشور، رتبه اول و در کل اقیانوس هند رتبه دوم را داراست که این موفقیت‌ها به دلیل ظرفیت‌های تنها بندر اقیانوسی ایران در جنوب سیستان و بلوچستان و دانش و قدرت سرمایه گذاری در منطقه است.‌

معاون وزیر جهادکشاورزی ظرفیت آبزی پروری کشور را نیز ۵۵۷ هزار تن عنوان کرد و افزود: به منظور کیفی سازی صیادی و دادن ارزش افزوده به آن صید به روش‌های نوین بویژه لانگ لاین (رشته قلاب طویل) برای صید و صیادی پایدار در اولویت شیلات ایران قرار دارد تا با این اقدام علاوه‌بر تازه خوری صادرات نیز انجام شود.

وی تصریح کرد: در این راستا با کشور ژاپن که در صید لانگ لاین سرآمد است وارد مذاکره شده‌ایم و در کنار آن برای تحقق این مهم علاوه‌بر بومی سازی این روش توسط مروجان در استان‌ها اخیراً مجوز ۶۰۰ قایق و ۱۰۰ لنج به عنوان پایلوت برای این نوع صید صادر شده تا این صنعت از حالت کمی به کیفی سوق داده شود تا شاهد توزیع متوازن و عادلانه سفره مشترک باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید