امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:14

رزمایش جهاد دامپزشکی در ۷ استان کشور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، محمد مهدی خورشیدوند، مشاور معاون وزیر در احیا و توسعه جهاد دامپزشکی، در آستانه ایام دهه فجر ۱۴۰۱ اعلام کرد: قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی در ایام دهه فجر امسال برای نخستین بار اقدام به برگزاری رزمایش‌های جهادی در ۷ استان کشور به ترتیب شامل تهران، بوشهر، خراسان رضوی، هرمزگان، قزوین، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان شرقی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اهم خدمات در این رزمایش‌ها به مناطق کم برخوردار و صعب‌العبور عشایری ارائه خواهد شد گفت: این خدمات رایگان شامل واکسیناسیون، سمپاشی اماکن دامی، واکسیناسیون بیماری‌های اقتصادی، آموزش و ترویج و ویزیت دام‌های عشایری خواهد بود که در سنوات گذشته امکان‌پذیر نبود.

خورشیدوند با اشاره به اینکه این مناطق در سال‌های گذشته از دریافت خدمات دامپزشکی محروم بودند تصریح کرد: این مهم امسال به دستور دکتر آقامیری ریاست سازمان دامپزشکی کشور ارائه می‌شود که همین خدمات باعث خواهد شد تا طرح‌های ملی مبارزه با بیماری‌های دامی به ویژه انواع پرمخاطره و خسارت زای آن برای دامداران و انسان‌های در ارتباط با انواع دام موفق باشد و فاصله عملکردی در سال‌های گذشته از بین برود.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه در استان تهران اکیپ‌های جهادی در مناطق حاشیه تهران بر عرضه محصولات خام دامی نظارت خواهند کرد گفت: البته این نظارت‌ها امسال در مناطق روستایی استان تهران هم تشدید خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز دوم رزمایش استان تهران در اسفند ماه امسال و پیش از تعطیلات عید نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد، یادآور شد: دستگاه‌های همکار این رزمایش‌های جهادی که برای نخستین بار در ایام دهه فجر برگزار خواهد شد؛ سازمان امور عشایری، سازمان بسیج عشایری، قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و سازمان بسیج سازندگی و مرکز حرکت‌های جهادی کشور خواهند بود.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید