امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:02

رهاسازی ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در تالاب شهرستان کارون

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد محمدی دوست عصر جمعه در آئین رهاسازی ۴۰۰ هزار قطعه انواع بچه ماهی بومی و کپور ماهیان (فیتوفاگ) در تالاب محلی روستای گردشگری عطیش از توابع بخش سویسه شهرستان کارون در جمع خبرنگاران بیان کرد: عمده ماهیان بومی رهاسازی شده از نوع گونه‌های بنی، شیربت، گطان، عنزه و برزم و کپور ماهیان (فیتوفاگ) هستند.

وی، هدف از رهاسازی بچه ماهیان در تالاب روستای گردشگری عطیش را حفظ اشتغال صیادان بومی و بهبود اقتصاد ساکنان روستای عطیش و روستاهای اطراف این تالاب اعلام کرد و افزود: شیلات خوزستان در سال جاری بالغ‌بر ۹ میلیون قطعه بچه ماهی از گونه‌های سازگار با شرایط آب و هوایی را در رودخانه‌ها و تالاب‌ها باهدف اشتغال پایدار صیادان محلی و ارتقای ضریب امنیت غذایی مردم رهاسازی کرده است.

محمدی دوست، میزان تولیدات کل آبزی‌پروری استان را ۸۵ هزار تن خواند و تصریح کرد: در سال آینده با حمایت بیشتر از پرورش‌دهندگان خوزستانی و عبور از خشک‌سالی، تولید آبزیان پرورشی افزایش یابد.

مدیرکل شیلات خوزستان بیان کرد: مصرف سرانه آبزیان در کشور ۱۳ کیلوگرم در سال است ولی این میزان در خوزستان به‌خصوص مناطق ساحلی و بندری استان ۱۹ کیلوگرم است.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید