امروز: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۱۵:۱۹

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

سامانه رصد ارائه سرویس دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی شد

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ مجید حقی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تغییر رویکردها برای ارائه و دریافت سرویس، گفت: به همین دلیل در حوزه ارتباطات ثابت و سرویس‌های مورد نیاز مردم در این حوزه در ارائه و کیفیت سرویس های ارائه شده تمرکز بیشتری انجام شد.

وی افزود: یکی از گام ها در این حوزه ارائه سرویس در زمان‌بندی مشخص است و اینکه مطمئن باشیم که اپراتورها در یک ضرب آهنگ متناسب به درخواست‌ها پاسخ دهند و سرویس‌های مورد نظر را ارائه کنند.

حقی با اشاره به اینکه برای رصد نحوه ارائه سرویس ها پنجره واحدی در این حوزه تعریف شد، تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه مشتریان سرویس‌های ثابت می‌توانند درخواست خود را از طریق این پنجره واحد ارائه کنند و در همین زمان می توانند گزینه‌هایی که در مکان مورد نظر سرویس می‌دهند را انتخاب کنند.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: مشتریان می‌توانند همزمان با این سامانه از سامانه «نت سنج پلاس» سازمان تنظیم مقررات نیز استفاده کنند تا از سابقه ارائه سرویس اپراتورهای مختلف مطلع شده و انتخاب بهتر و جهت‌دارتری داشته باشند و بعد از این مرحله درخواست مشتری به اپراتور مورد نظر ارائه و بر اساس زمانبندی مشخص شده گزارش انجام کار از اپراتورها دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه زمانبندی تمام سرویس‌ها مشخص شده است، گفت: سرویس‌دهندگان ملزم هستند که بر اساس زمانبندی مشخص شده درخواست‌ها را پاسخ دهند و در صورت تاخیر یا ایجاد مشکل برای ارائه سرویس، اپراتور باید پاسخگو باشد.

بخوانید
کم‌رنگ‌شدن امیدها برای کاهش قیمت ادوات کشاورزی با گذر دلار از پله 23 هزار تومان

حقی با اعلام xdslplus.ir به عنوان آدرس اینترنتی این سامانه، افزود: یکی از مزیت‌های این سامانه مشخص شدن علت تاخیر ارائه سرویس از طرف اپراتورها است و به دلیل اینکه تمام درخواست‌ها از یک سامانه ارائه می شود امکان ریشه‌یابی مشکلات و کمبودها وجود دارد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به کمبودهایی که در حوزه سرویس‌های اینترنت خانگی وجود دارد، گفت: دلیل این عقب افتادگی‌ها عدم ارائه سرویس به موقع و کیفیت مناسب است در صورتی که این سرویس پایدارترین و ارزانترین سرویس در مقایسه با دیگر سرویس‌ها است و در این شرایط نیز مردم رویکرد خوبی برای استفاده بیشتر از این سرویس دارند و اگر زمانبندی دریافت و کیفیت سرویس مناسب باشد مردم استقبال بیشتری از سرویس می کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین شکایت‌ها در حوزه ارتباطات ثابت موضوع دایری سرویس است، افزود: امیدواریم با رویکرد پنجره واحد بتوانیم مشکلات این حوزه را کاهش دهیم تا موجب افزایش رضایت مشترکین از این سرویس شود.

حقی با اشاره به رویکرد وزارت ارتباطات برای بالا بردن کیفیت سرویس های ارائه شده، تصریح کرد: بر اساس دستور وزیر ارتباطات تمام مشترکین در سطح کشور که درکیفیت سرویس‌های ثابت خود دچار مشکل هستند از طریق کمیته‌های کشوری و مدیران کل ICT استان ها رصد می شود و به صورت موردی اگر خط مورد نظر نیاز به اصلاح یا تعمیر دارد به سرعت انجام می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *