امروز: ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۰۲:۲۷

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

سن‌زدگی گندم تولیدی استان تهران صفر بوده است

سن‌زدگی گندم تولیدی استان تهران صفر بوده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کریم ذوالفقاری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان این که امسال ۴۳ هزار و ۸۴۳ هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم رفته است، اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۲۵۰ هزار تن محصول برداشت شود.

وی، زمان برداشت گندم از اراضی کشاورزی استان تهران را از نیمه خرداد ماه اعلام و بیان کرد: سال گذشته طی گزارش شرکت غله استان تهران میزان گندم تحویل شده به سیلوها بدون سن زدگی بوده است.

ذوالفقاری افزود: مفتخریم که سن‌زدگی گندم تولیدی استان تهران در سال گذشته صفر بوده است که نقش مهمی در نان‌آوری و کیفیت نان مصرفی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، همچنین درباره میزان کشت جو در این استان نیز گفت: امسال ۲۹ هزار و ۱۱۲ هکتار زیر کشت جو رفته که پیش‌بینی می‌شود ۱۳۰ هزار و ۲۵۴ تن محصول از این اراضی برداشت گردد.

وی با بیان این که شبکه‌های مراقبتی برای مبارزه با آفات در اراضی گندم و جو استان تهران از نیمه اسفند ماه شکل گرفته، خاطرنشان کرد: تیم‌های عملیاتی شبکه مراقبت و پایش بیماری‌های گیاهی در این اراضی بصورت مستمر و دقیق مراقبت می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول، تولید محصولات زراعی در استان تهران از سال ۹۲ تا ۹۸ جهش یک میلیون تنی داشته است.

ذوالفقاری در حاشیه این سفر گفت: مزارع کلزای ورامین از نظر کیفیت عاری از علف‌های هرز و از نظر فنی یکی از بهترین مزارع کلزاست.

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید
توقف صادرات شیرخشک ۳۰ درصد قیمت لبنیات را افزایش می دهد
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *