سهم استان زنجان در تمام شاخص‌های صنعتی، بالاتر از میانگین کشوری است

محسن صالحی‌نیا شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی اجرای طرح توسعه شرکت راشا کاسپین اظهار داشت: سهم استان زنجان به لحاظ اشتغال، شمار واحدهای در حال ساخت، شمار شهرک‌ها و نواحی صنعتی و زمین‌های ثبتی بیش از ۲ درصد کشور است که نشان می‌دهد از منظر تولید و سرمایه‌گذاری، شرایط بهتری نسبت به استان‌های دیگر دارد.

وی خاطرنشان کرد: سهم این استان از آب و برق تامینی در شهرک‌های صنعتی نیز به ترتیب بالای سه و چهار درصد است که گویای اقدامات بسیار مهم و تلاش‌های ارزنده در حوزه تولید و صنعت دارد.

صالحی‌نیا گفت: سال گذشته برای بازگرداندن ۱۴۰۰ واحد تعطیل به چرخه تولید، هدفگذاری شده بود که در پایان سال با تحقق بیش از ۹۲ درصدی، یک هزار و ۳۳۴ واحد راکد به چرخه تولید بازگشت.

وی افزود: از این میزان، ۳۰ واحد تولیدی، شامل استان زنجان بود که در این بخش نیز سهم زنجان ۲.۴ درصد کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در خصوص طرح توسعه شرکت راشا کاسپین، خاطرنشان کرد: برای کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال تا جایی که قانون اجازه دهد، مساعدت و همراهی لازم را با واحدهای تولیدی خواهیم داشت اما باید با منطق رفتار کرده و موارد قانونی نیز در نظر گرفته شود.

صالحی‌نیا اظهار داشت: خواسته‌های مسؤولان این واحد تولیدی و پیشنهادات و دغدغه‌های مدیران دستگاه‌های مربوطه را به اتفاق و با هماهنگی، بررسی کرده و با جمع‌بندی در نهایت، اجرا و عملیاتی می‌کنیم.

وی از اهتمام ویژه استاندار زنجان و اقدامات صورت‌گرفته در این استان در رابطه با تشکیل کارگروه جهش تولید و تدوین نقشه راه، قدردانی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید
افزایش دو برابری تولید روزانه شکر در شرکت توسعه نیشکر
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار