امروز: ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۲۳:۲۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

سه طرح بزرگ آبی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزارت نیرو این استان را به عنوان مقصد چهارم خود در قالب پویش ملی «هر هفته الف. ب. ایران» انتخاب کرده و بر همین اساس امروز سه پروژه آبی در زهک واقع در شمال این استان کلید زده شد.

محمد دلمردای گفت: سازه کنترلی بین چاه‌نیمه یک و سه و خروجی مستقل چاه نیمه چهارم، ۲ پروژه مهم در شهرستان زهک است که با اعتبار ۲۱۱ میلیارد تومان و با هدف تامین بهینه آب آشامیدنی شهرها و روستاها، رفع مشکلات آبرسانی در برخی مناطق و البته جداسازی آب آشامیدنی و کشاورزی به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: طرح مهندسی و ساماندهی رودخانه سیستان نیز با اعتباری بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان و با هدف کنترل سیلاب‌های سیستان، ترمیم نقاط آسیب‌پذیر و هدایت سیلاب به تالاب بین‌المللی هامون از دیگر طرح‌های افتتاح شده در مراسم امروز است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: بهبود وضعیت آب آشامیدنی شهری و روستایی، جداسازی آب آشامیدنی و کشاورزی،‌ کنترل سیلاب‌های رودخانه سیستان و اشتغال ۶۵۰ نفر به صورت مستقیم از مهمترین اهداف وزارت نیرو برای اجرای این پروژه‌ها است.

وی ادامه داد: وزارت نیرو دی پارسال نیز در قالب این پویش سه پروژه افتتاحی و کلنگ زنی با اعتباری بالغ بر ۳۲۸ میلیارد تومان را در سیستان و بلوچستان عملیاتی کرد.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید
افزایش دو برابری تولید روزانه شکر در شرکت توسعه نیشکر
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار