امروز: 14 مهر 1401 ساعت: 17:08

شکر سفید

یکی از مهمترین مواد غذایی مورد نیاز انسان است که در بدن ایجاد انرژی می‌کند. قیمت ارزان شکر، در مقایسه با مقدار کالری که ایجاد می‌کند، این محصول را بصورت منبعی اساسی در تأمین انرژی در آورده است. مصرف سرانه قند و شکر کشورمان حدود ۳۰ کیلوگرم است که برای جبران کسری تولید، سالانه میلیونها دلار صرف واردات شکر می شود.
با توجه به توضیحات بالا، در واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برای استحصال سالانه ۷۰۰ هزارتن شکر، احداث ۷ کارخانه با ظرفیت هر کدام ۱۰۰ هزارتن پیش‌بینی شده که محصول بدست آمده شکر مورد نیاز ۲۳ میلیون نفر از جمعیت کشور را در سال تأمین خواهدکرد. در صنعت قندسازی و تولید شکر، هم محصول شکر و هم ملاس باقیمانده از استحصال آن و هم تفاله نیشکر (باگاس) قابل تبدیل به انرژی و محصولات با ارزش دیگری است.
در این شرکت، شکر سفید جهت مصارف خانگی در بسته بندی های ۷ گرمی تا ۵ کیلو گرمی تهیه می شود و در مجموعه های کشت و صنعت های شرکت توسعه نیشکر با نام تجاری شهدانه دربسته بندی های ۱-۲-۳-۵ کیلوگرمی و هم چنین در بسته بندی های ۵۰ کیلویی در بازار و در دسترس مصرف کننده می باشد.
همچنین یکی از محصولات شکر این شرکت، عرضه ی شکر سفید در جمبوبگ های ۱۰۰۰ کیلوگرمی جهت مصارف کارخانه تولیدی مانند کارخانه های کیک، بستنی، نوشابه و … میباشد.

آخرین اخبار