امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:04

ضرورت افزایش سهم آبزیان در امنیت غذایی کشور

ضرورت افزایش سهم آبزیان در امنیت غذایی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، مهدی شکوری، معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران به همراه عباس مختاری آبکناری از سازمان شیلات ایران با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره وضعیت شیلات استان تهران و آبزی‌پروری گفت و گو کردند.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در این دیدار ظرفیت‌های استان تهران در حوزه آبزی‌پروری به لحاظ داشتن شرایط مناسب بازار مهم عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف اساسی سازمان شیلات توسعه و افزایش سهم آبزیان در امنیت غذایی کشور است که با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که شده، علاوه‌بر تلاش برای تأمین امنیت غذایی در داخل، تمرکز خود را بر توسعه بازار و همچنین توسعه عرضه محصولات با کیفیت در استان تهران قرار داده‌ایم.

وی ارتقای کمی و کیفی تولیدات آبزی‌پروری را امری ضروری دانست و گفت: عملیاتی نمودن تکنولوژی‌های برتر و هوشمندسازی مزارع آبزی‌پروری و و کمبود نیروی انسانی از دغدغه‌های مهم سازمان شیلات هست که انتظار داریم با عنایت و توجه و حمایت ویژه شما در رأس سازمان جهاد کشاورزی از شیلات حل شود.
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت و توسعه بازار ضمن اشاره به وضعیت بازار آبزیان در استان تهران از برنامه ریزی و سیاست‌های کلی سازمان شیلات در خصوص ایجاد زنجیره‌های ارزش و توسعه بازار در استان تهران توضیحاتی را ارائه داد.

در ادامه این دیدار جبرئیل برادری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به ظرفیت‌های ویژه استان در حوزه آب و وجود منابع آبی متعدد خرد و استخرهای ذخیره آب در کنار اراضی کشاورزی در سطح استان گفت: این منابع آبی ظرفیت‌های ویژه‌ای را برای بهره‌برداری برای تولید آبزیان در استان فراهم نموده است که با حمایت از این تولیدکنندگان می‌توانیم علاوه بر فراهم کردن زمینه اشتغال‌زایی، نقشی مهم در توسعه شیلات و آبزی‌پروری داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه وجود بازارهای عرضه تخصصی آبزیان را ضروری دانست.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید