امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:09

ضرورت تعامل و همگرایی بخش تحقیقات و اجرا در کاشت درخت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان منابع طبیعی، عباسعلی نوبخت، رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در جلسه ستاد مردمی کاشت یک میلیارد درخت که به صورت ویدئوکنفرانس با مدیران کل منابع طبیعی سراسر کشور برگزار شد با تاکید بر تعامل و همگرایی بین مؤسسه تحقیقات، جنگل‌ها و مراتع و منابع طبیعی در کاشت یک میلیارد درخت گفت: تشکیل کمیته علمی و حضور اساتید دانشگاه و بخش تحقیقات برای اجرایی کردن کاشت یک میلیارد درخت در کشور می‌تواند پشتوانه علمی محکمی برای انجام این کار مهم باشد.

وی بر اهمیت حفظ امنیت غذایی در کنار امنیت ملی تاکید کرد: منابع طبیعی در روز ۲۲ بهمن با برپایی غرفه در مسیر خیابان آزادی ۵ هزار نهال را در میان مردم توزیع کرده است.

نوبخت اعلام کرد: با دستور ریاست جمهوری و حمایت وزیر جهاد کشاورزی طی یک برنامه چهار ساله یک میلیارد اصله نهال تولید و با مشارکت مردم کاشته می‌شود و با توجه به این که سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری متولی امنیت زیستی کشور است، امور مربوط به کاشت نهال بر عهده این سازمان است.

وی افزود: رسانه ملی و آموزش و پرورش به عنوان دستگاه‌های فرهنگ‌ساز نقش بسیار مهم و پررنگی در نهضت درختکاری خواهند داشت و ما امروز نیازمندیم تا کلیه اقدامات صورت گرفته را مستندسازی و جهت اطلاع‌رسانی به افکار عمومی اطلاع‌رسانی کنیم.

این مقام مسؤول اضافه کرد: آموزش و پرورش در تمامی خانواده‌ها نقش تعیین کننده دارد و شبکه شاد به ۲.۵ میلیون نفر به طور میانگین خدمات ارائه می‌کند.

نوبخت درباره نقش و اهمیت رسانه در امر اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی نیز گفت: اگر اقدامات فراوانی انجام دهیم اما آن را به گوش مردم و مسؤولان نرسانیم گویا کاری انجام نشده است، بنابراین هم آموزش و پرورش و هم رسانه پیشران فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از اقدامات منابع طبیعی در کشور هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید