امروز: ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۰۸:۴۷

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ظرفیت احداث نیروگاه‌های بادی بیش از ۷ هزار مگاوات است

«جعفر محمدنژادسیگارودی» روز شنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت:در حال حاضر ظرفیت نیروگاه‌های بادی ایران ۳۰۲ مگاوات بوده و این درحالی است که پتانسیل اقتصادی احداث این نوع نیروگاه‌هابیش از هفت هزار مگاوات است.

وی افزود: نیروگاه‌های بادی و خورشیدی بیش از ۸۰ درصد تولید خود را در فصل گرم و تابستان انجام می‌دهند که با توجه به این موضوع، این نیروگاه‌ها می‌توانند در مدیریت اوج بار شبکه برق بسیار موثر و مفید باشند.

سخنگوی سازمان ساتبا به سفر امروز وزیر نیرو به استان خراسان جنوبی اشاره کرد و نوشت: امروز همزمان با سفروزیر نیرو به خراسان جنوبی عملیات احداث نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی در منطقه سربیشه به زمین زده شد.

نیروگاه ۵۰ مگاواتی سربیشه که با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون یورو معادل ۱۱۲۰ میلیارد تومان است سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
عملیات اجرایی این پروژه با استفاده از ظرفیت ساخت و احداث داخل کشور در گروه مپنا انجام می‌شود و این پروژه دارای تجهیزات نیروگاهی شامل ۲۰ توربین با ظرفیت هرکدام ۲.۵ مگاوات و ۸۰ متر ارتفاع برج توربین است.
با اجرای این پروژه میزان صرفه‌جویی در مصرف سوخت معادل ۴۵ میلیون لیتر گازوئیل در سال خواهد شد و میزان اشتغال‌زایی نیز در دوره بهره‌برداری ۲۵ نفر بطور مستمر است.
میزان صرفه‌جویی در مصرف آب نیز ۱۲۵ هزار مترمکعب در سال است.

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید  افزایش دو برابری تولید روزانه شکر در شرکت توسعه نیشکر
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار