امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:22

عدم تاثیر خشکسالی‌ها بر تولید میزان گوشت قرمز از سوی عشایر

عدم تاثیر خشکسالی‌ها بر تولید میزان گوشت قرمز از سوی عشایر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، عباس پاپی زاده اظهار کرد: هر سال با تغییرات اقلیمی و خشکسالی‌هایی که اتفاق می‌افتد با ضرر و زیان دامداران عشایری مواجه می‌شویم.

رئیس سازمان عشایری افزود: در همین راستا طرح تحول اقتصادی و معیشتی برای حوزه عشایر برنامه ریزی شده که ۴ طرحِ اشتغالزاییِ مکملِ درآمدِ عشایر، طراحی و به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در حوزه گیاهان دارویی، صنایع دستی، گردشگری و تکمیل زنجیره گوشت قرمز است و علاوه بر آن، آموزش، ترویج و حمایت‌های مالی نیز در راستای ۴ طرح مذکور انجام خواهد شد.

پاپی زاده بیان کرد: علاوه بر آن در استان‌های مختلف، میز تخصصی مربوط به این طرح‌ها نیز تشکیل شده است و در ذیل میزها خوشه‌های تولیدی که خانوار عشایری هستند را ساماندهی کردیم و در حال انجام است.

رئیس سازمان عشایری تصریح کرد: تسهیلات به مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۱۶ تأمین شده که با شرایط مناسب در اختیار عشایر قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید