امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 22:05

عزم جدی در هوشمندسازی بخش کشاورزی وجود ندارد

عزم جدی در هوشمندسازی بخش کشاورزی وجود ندارد

به گزارش خبرنگارمهر، دکتر علیرضا عطری امروز در رویدادهای دوشنبه های استارت اپی و پیوند که در محل صندوق نواوری و شکوفایی بزار شد گفت: موضوع هوشمند سازی از سال۹۶ در کشور مطرح شد، افزود: در آن زمان سند هوشمند سازی بخش کشاورزی تدوین شد.

وی با بیان اینکه تدوین این سند بیش از یک سال به طول انجامید، اظهار کرد: برای بررسی این سند مطالعاتی در زمینه تجربیات کشورهای دیگر انجام گرفت که متاسفانه در این مطالعات مشخص شد ایران آخرین کشور آسیایی است که به سمت هوشمند سازی کشاورزی رفته است.

به گفته عطری، ژاپن در سال ۹۸ کنفرانسی برگزار کرد که بسیاری از کشورها تجربیات خود را در این حوزه ارائه کردند و متاسفانه ایران به دلیل نداشتن سند راهبردی، در این حوزه رتبه خوبی کسب نکرد.

دبیر کمیته هوشمند سازی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه از سال ۹۸ هوشمندسازی بخش کشاورزی به طور جدی در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفت، گفت: در آن زمان ۳۰۰ شرکت بخش خصوصی و دانش بنیان را شناسایی کردیم؛ از این تعداد تنها ۳ شرکت به مفهوم کامل هوشمند سازی در بخش کشاورزی رسیده اند.

دبیر کمیته هوشمند سازی کشاورزی ادامه داد: علی رغم کارهای انجام شده متاسفانه عزم جدی در زمینه هوشمند سازی بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی وجود ندارد.

عطری یکی از دستاوردهای مهم این شرکت‌ها را ارائه روش آبیاری هوشمند دانست و توضیح داد: این شرکت دانش بنیان مستقر در همدان ۳ پروژه هوشمند سازی آبیاری را در ۵ نقطه اجرایی کرد که دستاوردهای مثبتی به همراه داشته است.

عطری اضافه کرد: دستاوردهای این پروژه به معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید