امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:32

عوارض واردات «سموم و داروهای دامپزشکی» یک تا ۲.۵ درصد تعیین شد

عوارض واردات «سموم و داروهای دامپزشکی» یک تا ۲.۵ درصد تعیین شد

به گزارش خبرنگار مهر، در جدول شماره ۱۶ از لایحه ۱۴۰۱ درآمد حاصل از اخذ عوارض واردات «سموم و داروهای دامپزشکی» آماده مصرف و واکسن‌های طیور موضوع ردیف ۱۶۰۱۷۶ سازمان دامپزشکی کشور مشخص شده است. در این جدول آمده، عوارض موارد مشابه تولید داخل از ارزش گمرکی محصولات وارداتی ۲.۵ درصد و عوارض موارد غیرمشابه تولید داخل از ارزش گمرکی محصولات وارداتی یک درصد تعیین شده است.

کاهش تعرفه واردات سموم آماده به مصرف گلایه تولیدکنندگان داخلی را به همراه داشته و عنوان می‌کنند نباید تعرفه واردات مواد اولیه و تکنیکال کود و سموم با محصولات آماده به مصرف یک عدد باشد. این امر قدرت رقابت را از تولیدکننده داخلی می‌گیرد. ۳ طبقه سموم پرخطر، متوسط و کم خطر محل مناقشه بسیاری است و فعالان این بازار معتقدم در رقابت با سموم خارجی کیفیت محصولات داخلی افزایش می‌یابد.

در ادامه جدول مربوط قابل مشاهده است.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید