امروز: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۱۹:۳۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

قاضی‌پور:گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره صنعت خودرو مغایر با قانون اساسی است

نادر قاضی‌پور در جلسه علنی روز دوشنبه در اخطار اصل ۴۳ بند ۹، درباره گزارش کمیسیون اصل ۹۰ اظهار داشت: گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در ذهن ما شنوندگان تداعی تعیین مالیات است تا حمایت از تولید ملی و داخلی. این در حالی است که قانون اساسی واردات را معادل سلطه اقتصادی بیگانه و اساس توسعه و پیشرفت را اتکاء به نیرو و منابع ایران می‌داند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: لازم است کمیسیون اصل ۹۰ و ریاست جلسه (آقای پزشکیان) توجه داشته باشند که ما باید نواقص تولید داخل را گوشزد کنیم تا مشکلات برطرف شود. لیکن جایگزینی واردات به جای تولید داخل، این شائبه را ایجاد می‌کند که ما از قانون اساسی که به آن سوگند خورده‌ایم که پاسدار آن باشیم، فاصله گرفته‌ایم.

قاضی‌پور عنوان کرد: قانون اساسی حرکت کشور برای افزایش تولید داخلی است به خصوص درحوزه صنعتی برای تامین نیازهای کشور است. همچنین قانون اساسی در این مسیر خودکفایی را اساس دانسته و رهبر معظم انقلاب در این ماه مبارک رمضان نیز در این مدت بارها بر تولید داخل تاکید داشتند گزارش کمیسیون اصل ۹۰ را خلاف تولید داخلی می‌دانیم.

وی بیان داشت: اساس کشور باید بر تولید داخل و اصول قانون اساسی حمایت از کارگران و کشاورزان باشد، تولید خودرو در داخل باید مورد حمایت قرار بگیرد چرا که سالانه ۳ میلیون خودرو مورد نیاز مردم کشور است که باید در این زمینه کارگران را مورد حمایت قرار دهیم تا این میزان تولید صورت بگیرد.

مسعود پزشکیان که ریاست اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به اخطار قاضی پور، گفت: البته اگر این گزارش بخواهد مسئله تولید داخل را زیر سوال ببرد، اخطار وارد است در هر حال این گزارش به قوه قضائیه ارجاع می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *