امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:50

لزوم تسریع در انتقال دانش در اجرای طرح‌های آبیاری نوین

لزوم تسریع در انتقال دانش در اجرای طرح‌های آبیاری نوین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، صفدر نیازی شهرکی گفت: طرح‌های آبیاری نوین با عناوینی همچون عملکرد آبیاری، بهره‌وری تولید، آبیاری هوشمند، شبکه زهکشی آبیاری، طرح شمال و طرح سیستان انجام شده‌اند و در این مدت محققان برای اجرای این طرح‌ها زحمات زیادی کشیده‌اند، که برای انتقال این دانش به مزارع کشور باید فاصله بین مزرعه و تحقیق را کاهش داد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی افزود: تحقیق در بخش کشاورزی کشور به خوبی انجام می‌شود، اما در انتقال تجارب به کشاورزان مشکلاتی وجود دارد، ما اکنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی داریم که انتقال نتایج داده‌های علمی به این افراد یکی از سخت‌ترین راه‌ها است.

وی با بیان این که به جدیدترین علوم نوین آبیاری دست یافته‌ایم، گفت: در انتقال دانش در مقیاس خرد و کوچک بطور مناسب کار شده، اما در مقیاس کلان باید تلاش بیشتری در انتقال علوم جدید به مزارع انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید