امروز: ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۱۷:۰۷

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماندگاری شاخص بورس در کانال یک میلیون واحد

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۹۴۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۳ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۴۹۷ واحد افزایش به ۳۲۴ هزار و ۸۷۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۶۴۷ واحد رشد به ۲۱۵ هزار و ۵۶۰ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۴ هزار و ۹۵۸ واحد و شاخص بازار دوم ۱۳ هزار و ۱۳۹ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۶۹۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۶۸ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۵۳۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۷۲ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۶۹ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۲۴۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۷۲۰ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۷۸۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۱۴ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۲۷۵ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۲۵۴ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۲۰۴ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۱۹۲ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۸۸ واحد تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، سرمایه گذاری خوارزمی، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و گلوکوزان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

بخوانید
افزایش دو برابری تولید روزانه شکر در شرکت توسعه نیشکر

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۵۲ میلیون و ۴۸۰ هزار برگه سهم به ارزش ۱۶ هزار و ۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نبیش از ۱۶۹ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۶۸۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۳۸۷ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۵۷ هزار و ۴۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و جنرال مکانیک (رنیک) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار