امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:30

مجوز احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در شوش صادر شد

محمد کعب عمیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: شهرستان‌های شوش و کرخه به عنوان قطب تولید محصولات راهبردی کشاورزی از جمله گندم و کلزا محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های تولیدی و کشاورزی در این مناطق در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی، پروژه پایانه صادراتی محصولات کشاورزی این در شهرستان شوش پیگیری شد که در نهایت همه مجوزهای لازم برای عملیاتی شدن این طرح از سوی مراجع مربوطه صادر شد.

عضو مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس، کارکرد این پایانه را نوعی کشت و صنعت عنوان کرد و گفت: در این پایانه ۱۸ مجتمع فرآوری و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی پیش بینی شد.

کعب عمیر، صدور مجوزهای لازم برای احداث این پایانه را دستاوردی تأثیرگذار برای رشد اقتصادی شهرستان‌های شوش و کرخه دانست و افزود: پیش بینی می‌شود که عملیات اجرایی این پروژه در روزهای آینده با حضور مقامات استانی و کشوری در قالب آئین کلنگ زنی آغاز شود.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس، میزان سرمایه گذاری تعیین شده برای احداث این پایانه صادراتی محصولات کشاورزی را ۱۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این پروژه با محوریت بخش خصوصی اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد چنین پایانه‌ای در استان خوزستان بیان کرد: پیش از این نیز اهلیت سرمایه گذار مربوطه، مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار گرفته است.

کعب عمیر یادآور شد: با راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی شهرستان شوش برای بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید