امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:37

مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات نیازمند جنبش نرم‌افزاری است

مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات نیازمند جنبش نرم‌افزاری است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در مراسمی با حضور شاپور علایی‌مقدم معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، مهدی علوی به عنوان مشاور معاون وزیر و سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی شد.

سرپرست برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم با اشاره به اینکه بخش کشاورزی یکی از بخش‌های مهم اقتصاد ایران است، اظهار کرد: برای دستیابی به رونق کشاورزی در سرزمین پهناور ایران با تنوع اقلیمی، باید تمام مسائل دقیق و مبتنی بر علم و دانش توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد.

علایی‌مقدم با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در بحث جنبش نرم‌افزاری تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید از فناوری استفاده شود و در واقع نیازمند جنبش نرم‌افزاری هستیم که نشان دهنده اهمیت آمار و اطلاعات و اثرگذار بودن آن است.

وی افزود: در این دوره بکارگیری ادبیات نو و رویکردهای جدید توسط وزیر جهاد کشاورزی را شاهدیم که نیازمند جنبش نرم‌افزاری و آمار درست، قابل اعتماد و به روز است.

سرپرست برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، آمار را مبنای برنامه‌ریزی دانست و گفت: برنامه‌ها باید با دقت و ظرافت دنبال شود و علم پشتوانه آن‌ها باشد، چرا که برنامه‌ریزی‌های دقیق چند محور دارد که در نهایت به فناوری برمی‌گردد.

وی همچنین ارتقای کشاورزی دانش‌بنیان، اجرای طرح الگوی کشت، دستیابی به اقتدار غذایی، سنددار کردن اراضی کشاورزی، ساماندهی مجوزهای بخش کشاورزی، ساماندهی پروژه‌های عمرانی و … را از جمله برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برشمرد که برای اجرای موفق مستلزم نگاه فناورانه و اتکا به اطلاعات آماری دقیق در برنامه‌ریزی است.

علایی‌مقدم در پایان گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌تواند بازوی قدرتمندی در راستای پیشبرد اهداف وزارت جهاد کشاورزی باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید