امروز: ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۱۰:۳۰

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

معاون رییس جمهوری ونزوئلا بر اهمیت دوستی با ایران تاکید کرد 

«دلسی رودریگز» در پیامی توییتری نوشت: امروز (دوشنبه) ورود نخستین نفتکش ایرانی در بندرگاه پالایشگاه ال پالیتو، در روابط میان دو کشور رخدادی تاریخی تلقی می‌شود و ما تلاش خواهیم کرد که همکاری با تهران را پیش از بیش گسترش دهیم.

وی تأکید کرد که اعزام پنج کشتی حامل سوخت ایران به سمت قلمرو ونزوئلا نشان دهنده روحیه همبستگی است که در هر دو کشور حاکم است.

رودریگز افزود: در این اقدام اصول خودمختاری مردم، حاکمیت، دوستی، همکاری، حمایت از صلح و منافع متقابل بیان شده است.

مرکز ردیابی تانکر «ترکز» (TankerTrackers) در پیامی توئیتری نوشت: نفتکش ایرانی «فورچون» که در اواسط ماه مارس (اسفند- فروردین) در بندر «شهید رجایی» با ۴۳ میلیون لیتر بنزین بارگیری شده بود، امروز در اسکله ۲ در بندرگاه پالایشگاه ال پالیتو ونزوئلا در غرب پایتخت این کشور لنگر انداخت.

این نخستین کشتی از پنج نفتکش ایرانی است که به رغم تهدیدات و تحریم‌های آمریکا در سواحل شمالی ونزوئلا پهلو می‌گیرد و آماده تخلیه محموله سوخت خود است.

تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد نفتکش ایرانی در حال انجام عملیات پهلو گرفتن در بندرگاه پالایشگاه ال پالیتو با کمک دو قایق یدکش ونزوئلا می‌باشد.

به دنبال تهدیدهای آمریکا برای اطمینان از اینکه کشتی ایرانی بدون هیچ‌گونه حادثه به سواحل ونزوئلا برسد، تانکر هنگام عبور از منطقه انحصاری اقتصادی (EEZ) توسط نیروی دریایی ونزوئلا اسکورت شد.

دومین کشتی نیز که «فارست» نام دارد پیش از این شنبه گذشته وارد دریای کارائیب شد. سه کشتی دیگر نیز در حال عبور از اقیانوس اطلس به سوی ونزوئلا هستند.

پنج کشتی به نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران بوده و راهی ونزوئلا شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
بخوانید  نخستین محموله گاز بیو دی اکسید کربن خوزستان به عراق صادر شد
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار