امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 21:47

تولید مالچ دوستدار محیط زیست پس از بررسی/تامین اعتبار برای اقدامات احیایی

دبیر ستاد ملی سیاستگذاری و مدیریت پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه برای بیابان‌زدایی تنها تخصیص اعتبار کارساز نیست، گفت: اعتبارات عمدتا برای عملیات اصلاحی و احیایی کاربرد دارند در صورتی که بیابان‌زایی ناشی از تخریب سرزمین است.

بارش باران در راه ارتفاعات تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، بارش باران در ارتفاعات استان تهران همچنین خیزش گردوخاک در بخش‌های جنوبی و غربی از فردا رخ خواهد داد.

واکنش محیط زیست به حذف تصویر یوزپلنگ آسیایی از پیراهن تیم ملی فوتبال

در آستانه رونمایی از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطرکه به گفته تولیدکننده آن، نقش یوزپلنگ آسیایی از این پیراهن حذف شده و تنها نمادی از پوست یوز روی آن طراحی شده است، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بخشی از توجه کنونی مردم، دوستداران محیط زیست و رسانه‌ها به یوزپلنگ آسیایی حاصل انجام فعالیت‌هایی مانند نقش بستن یوز روی پیراهن تیم ملی فوتبال بوده است.

ویدئو / تهدید حیات کویر سرخه با پساب‌های صنعتی

کویر زیبا و سرخ‌رنگ سرخه در جنوب این شهرستان و روستای تاریخی بیابانک، از جاذبه‌های ارزشمند استان سمنان است. کوه سرخه و تپه همای سعادت که به شکل طبیعی به وجود آمده، از جاذبه‌های مهم این منطقه است، اما سال‌هاست که از پساب‌های صنعتی میزبانی می‌کند. پساب کارخانه کربنات سدیم در حوالی شهرستان سرخه با عبور از میان کوه‌های این منطقه، مسیر ۴۰ کیلومتری را می‌پیماید و وارد کویر می‌شود. شیرآبه و پساب صنعتی کارخانه مثل رودخانه‌ای طویل از میان کویر سرخه عبور می‌کند و محلی‌ها می‌گویند حدود یک دهه است که این مشکل وجود دارد.

انرژی‌ تجدیدپذیر ناجی زمین می‌شود؟

ایسنا/خراسان رضوی آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که انتشار جهانی دی اکسیدکربن در سال جاری به دلیل انرژی‌های تجدیدپذیر کمتر از یک درصد رشد کرده است.

کاهش دمای هوای تهران از شنبه

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از روز شنبه (۳۰ مهر ماه) دمای هوای این استان به‌تدریج کاهش خواهد یافت.

آخرین اخبار