امروز: ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۲۱:۲۱

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نامه نگاری وزارت صمت با بانک مرکزی برای ترخیص موزهای وارداتی

نامه نگاری وزارت صمت با بانک مرکزی برای ترخیص موزهای وارداتی

سید رضا نورانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت موزهای وارداتی دپو شده در گمرکات، گفت: با پیگیری‌های انجام شده، وزارت صمت نامه‌ای را در این زمینه تهیه کرده و آن را به وزارت جهاد کشاورزی فرستاده تا نقطه نظرات این وزارت خانه نیز اعمال و سپس نامه برای بانک مرکزی ارسال شود.

وی افزود: براساس این نامه قرار است موز از گروه کالایی ۲۷ به گروه کالایی ۲۶ منتقل شود که در این صورت نیازمند دریافت کد تخصیص ارز نخواهد بود و می‌توان از ارز حاصل از صادرات برای ترخیص آن استفاده کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه واردکنندگان موز حدود ۲ هفته است که بلاتکلیف و گرفتار هستند، درباره اینکه عنوان شده بود این موزها در حال فساد هستند، افزود: هنوز مشخص نیست که این موزها خراب شده باشند یا نه؟ چون در کانتینرهای در بسته قرار دارند. وقتی از گمرک خارج شود و برای رنگ آوری برود مشخص خواهد شد که فاسد شده‌اند یا خیر؟

نورانی درباره اینکه با ارسال نامه وزارت صمت به بانک مرکزی چقدر طول می‌کشد تا محموله‌های موز ترخیص شود؟،گفت: بستگی دارد که بانک مرکزی چه زمانی به این نامه پاسخ دهد و بر اساس آن اقدام کند امیدوار هستیم طی یک الی دو روز این مساله برطرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی افرادی که قبل از ۲۳ اسفند ۹۸ اقدام به ثبت سفارش موز کرده اما این میوه را وارد نکرده بودند در حال حاضر مجوزهای خود را با قیمت‌های بسیار کلان به واردکنندگانی که محصول آنها رو به فساد است و فرصت زیادی ندارند، می‌فروشند.

بخوانید
تداوم کاهش تولید روغن نباتی با وجود گران‌فروشی

منبع خبر

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار