امروز: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت: ۰۸:۵۴

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نماینده مجلس:وزیر صمت قول سرمایه‌گذاری ذوب فلزات را در خراسان رضوی داد

نماینده مجلس:وزیر صمت قول سرمایه‌گذاری ذوب فلزات را در خراسان رضوی داد

احسان قاضی‌زاده هاشمی روز شنبه در مراسم بهره‌برداری خط تولید بنزن و بالابرنده اکتان در پالایشگاه فریمان واقع در جنوب مشهد با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: منطقه فریمان یک قطب صنعتی است که اطراف آن خط ریل، گمرک، حوزه انبارداری همه کالاها، پالایشگاه و شهرک صنعتی کاویان قرار گرفته و ظرفیت فعالیت بیشتر از اینها را نیز دارد.

وی ادامه داد: وجود خط تقاطع جاده ابریشم در مجموعه سنگ بست به عنوان بندرخشک در سمت مرز کشورهای سی.آی.اس و آسیای میانه، وجود شرکت ایران خودرو خراسان، پالایشگاه خانگیران در سرخس و فعالیت واحدهای تولید شیشه و پارچه در این مجموعه، یک قطب صنعتی بزرگ را از فریمان تا سرخس شکل داده است.

نماینده مردم فریمان و سرخس و بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی همچنین از مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی ایران خواست تا بخشی از اعتبارات ۴۰ هزار میلیارد ریالی این سازمان را به توسعه زیرساختهای حوزه صنعت و همچنین اتمام زیرساختهای شهرک صنعتی شماره پنج مشهد در زمینهای پایین "جیم‌آباد و "تپه سلام" در جنوب مشهد اختصاص دهد.

وی از سرمایه‌گذار پالایشگاه زال پارس فریمان هم بخاطر فعالیت سازنده در حوزه فرآورده‌های نفتی تقدیر و بیان کرد: این فعال اقتصادی از جمله افرادی است که درآمدهای ارزی حاصل از سرمایه‌گذاری خود در کشورهای دیگر را به ایجاد پالایشگاه در فریمان اختصاص داد و این در حالی است که در شرایط جاری بسیاری از افراد سرمایه‌های خود را از ایران خارج می‌کنند.

قاضی‌زاده گفت: مسوولان خراسان رضوی باید در برابر چنین سرمایه‌گذارانی فرش قرمز پهن کرده، آنان را تکریم نموده و در جهت جذب آنها بکوشند.

بخوانید  ضریب نفوذ تلفن‌همراه در کشور به ۱۵۲ درصد رسید

شرکت نفت زال پارس با تاسیس پالایشگاه در نزدیک فریمان به ظرفیت تولید سالانه هفت هزار بشکه بنزین و گازوییل مطابق استانداردهای یورو چهار و یورو پنج، امکان ارائه آن را به بازارهای داخلی و خارجی با قیمت رقابتی ایجاد کرده است.

امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت خط تولید بنزن و بالابرنده اکتان این پالایشگاه به ظرفیت ۷۲ هزار تن در سال، حجم سرمایه‌ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۱۵۰ نفر در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید، این پالایشگاه در کیلومتر ۴۵ جاده مشهد- فریمان در جنوب مرکز خراسان رضوی ساخته شده است.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار