امروز: 1 فروردین 1402 ساعت: 20:02

نیاز زیمباوه به ۲۰ هزار تراکتور برای مکانیزه کردن کشاورزی

به گزارش خبرگزاری مهر، انکسیوس جونگو ماسوکا در جریان سفر یک روزه به تبریز و دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به روابط حسنه دو کشور و سفر رئیس جمهور زیمباوه در سال ۲۰۲۲ به ایران، گفت: جلسه‌ای که با وزیر جهادکشاورزی ایران داشتیم بسیار سازنده بود و امیدواریم بتوانیم همکاری‌های خوبی را در آینده نزدیک داشته باشیم.

وی با اشاره به علاقه زیمباوه به همکاری در عرصه‌های دانش بنیان و بازدید از مؤسسه واکسن و سرم سازی رازی، گفت: این مجموعه بسیار بزرگ که توسط دانشمندان ایرانی بنا شده است، تحسین برانگیز است و امیدواریم مجموعه این چنین هم در کشور ما راه اندازی شود.

جونگو ماسوکا، اقتصاد زیمباوه را بر پایه کشاورزی دانست و افزود: ما به دنبال تغییرات اساسی در کشاورزی زیمبابوه هستیم چرا که پیشرفت در این حوزه می‌تواند زندگی مردم و اقتصاد کشور را توسعه دهد و برای رسیدن به هدف به بهبود وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی و خرید تراکتور نیاز داریم.

وزیر کشاورزی، شیلات، آب، اقلیم و توسعه روستایی جمهوری زیمبابوه نیاز این کشور در حوزه مکانیزاسیون را ۲۰ هزار تراکتور اعلام کرد و ادامه داد: در حال حاضر ما تنها یک هزار تراکتور داریم و قصد داریم به هدف گذاری خود در این حوزه برسیم.

وی گفت: ما به تولید ۱۵۰ میلیون لیتر محصولات لبنی در سال نیاز داریم که در حال حاضر توان کشور ما ۹۰ میلیون لیتر است و به همین دلیل با بازدید از این مجموعه قصد داریم تا راه‌های افزایش تولید لبنیات را در زیمباوه فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

فراخوان

بی تعارف و تکلــف، مثل همین متن کوتاهی کــه می‌بینید. ما منتظریم تا نوشــته‌هایتان درباره مســائل روزمره، مشکلات و دغدغه‌هایتان را برای ما ارســال کنید. اگر اهل طنز و کاریکاتور و طراحی هم هستید جایتان اینجا محفوظ است. متن یا طرح‌تان که آماده شد یک تماس با شماره ۰۹۱۶۹۰۸۱۷۰۰ بگیرید تا برای رساندنش به ما، راهنمایی‌تان کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

یادداشت

اولین وبسایت تاب‌آوری روانشناختی کشور
کلیک کنید