امروز: ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۱۹:۳۴

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نیروی شاغل کره جنوبی به پایین ترین حد ۲۱ سال گذشته رسید

به گزارش ایرنا از یونهاپ، تعداد افراد شاغل در کره جنوبی در ماه آوریل سال جاری میلادی، ۲۶ میلیون و ۵۶۰ نفر بوده است که ۴۷۶ هزار نفر کمتر از سال قبل است و بزرگترین کاهش نیروی شاغل این کشور از فوریه سال ۱۹۹۹ محسوب می شود.

براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط سازمان ملی آمار کره، میزان مشارکت نیروی کار که به کسانی که در سن ۱۵ سالگی و بالاتر هستند و یا به عنوان نیروی کار استخدام شده و یا به طور جدی به دنبال شغل هستند اشاره می کند در ماه آوریل ۱.۶ درصد کاهش یافته و به ۶۲ درصد رسیده است.

کاهش تعداد نیروی شاغل کره جنوبی در حال حاضر همچنین از سال ۲۰۰۰ میلادی یعنی هنگامی که بازارهای کشور در پی بحران مالی آسیا فلج شد بیشتر بوده است نرخ بیکاری در کشور با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۴.۲ درصد در ماه آوریل رسیده است.

"هونگ نام کی" وزیر دارایی کره جنوبی رکود در بازار کار را "سنگین" خواند و گفت که شمار نیروی کار کشور می تواند در ماه های آینده هم بیشتر کاهش یابد.

او در نشستی با سیاستگذاران ارشد اقتصادی کشورش گفت دولت در مورد ایجاد بیش از ۵۵۰ هزار شغل جدید در حال برنامه ریزی است.

داده ها نشان می دهد تعداد افراد غیرفعال اقتصادی با ۵.۱ درصد افزایش به ۱۶.۹۹ میلیون نفر در ماه آوریل رسیده است که بزرگترین پرش از ژوئن سال ۲۰۰۰ میلادی است.

هونگ گفت: با توجه به نگرش های ناخوشایند در مورد اقتصاد جهانی و عدم قطعیت در شرایط مهار ویروس، پیش بینی اینکه چه مدت مشکلات بازار کار ادامه خواهد داشت دشوار است.

او گفت سومین مرحله بودجه اضافی که در اوایل ماه آینده رونمایی می شود روی حمایت از مشاغل متمرکز خواهد بود.

اطلاعات نشان می دهد که شیوع کرونا ویروس به شدت بر کاهش کارمندان موقت و روزانه هم اثر گذاشته است به طوری که تعداد کارگران موقت در ماه آوریل ۸۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

گزارش ها حاکی است بخش صنعت، عمده فروشی و خرده فروشی ۱۲۳ هزار شغل و بخش اسکان و خدمات غذایی ۲۱۲ هزار شغل از دست داده است در حالی که بخش مزرعه و شیلات ۷۳ هزار شغل و بخش مراقبت های بهداشتی و رفاه اجتماعی هم ۷۷ هزار شغل ایجاد شده است.

Print Friendly, PDF & Email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *